7 jó tanács azokra a bizonyos napokra
A bizonyos napok előtt a férfiak már fedezékbe vonulnak, és tudják, hogy jobb ilyenkor óvatosan bánni a nővel. A nők pedig idegesebbek, bosszúsabbak, érzékenyebbek, és különféle fájdalmas tünetekkel várják a menzeszt. Mivel enyhíthető ez a kellemetlen időszak?
Sok nő panaszkodik, hogy a menstruáció előtti időszak egyre inkább megviseli, felpüffed a lába, idegesebb lesz, a legkisebb bosszúság hatására is elsírja magát, sőt még bélrendszeri gondjai is adódnak.
Dr. Balaicza Erika szerint a premenstruális szindróma (PMS) kialakulása több okra vezethető vissza. Hormonális kiegyensúlyozatlanság lép fel, ha a ciklus során viszonylag kevés progeszteron és relatíve sok ösztrogén hormon termelődik, ilyenkor általában a peteérés sem következik be, és ösztrogéntúlsúly jelentkezik az említett tünetekkel, különösen az ödémahajlam jellemző.
Legalább ennyire fontos az is, hogy a havi vérzést nem véletlenül nevezték régebben tisztulásnak, mivel ekkor a szervezetben felhalmozódó méreganyagok egy része kiürül, tehermentesítve a szervezetet. Természetesen minél több toxin keletkezik, annál erőteljesebben és korábban jelentkeznek a kellemetlen tünetek. (A klimaktérium körüli egészségi problémák jelentős része is abból származik, hogy az egyik fontos méregtelenítési funkció kiesik, és a felszaporodó mérgező hatású anyagcseretermékek kiváltják a jól ismert „klimaxos” tüneteket.)
A PMS-terápiájában ennek megfelelően többféle lehetőség közül választhatunk:
1. Pótoljuk a szervezet által kisebb mennyiségben termelt progeszteront (például barátborssal), esetleg növényi eredetű vízhajtóval (borókabogyó, nyírfalevél, hibiszkusz), nyugtatóval (orbáncfű, citromfű, levendula) csökkentjük az egyéb tüneteket.
2. Csökkentsük a szervezetben felhalmozott méreganyagok mennyiségét: például gyümölcsnapokkal, böjtkúrával, szaunával.
3. Sokat segíthet még a magnézium kúraszerű használata is, ami csökkenti a görcskészséget és fokozza a stresszel szembeni ellenállást. Érdemes a szerves magnéziumkészítményeket választani (például magnézium-orotátot és kelátot), mert ezek jobban hasznosulnak.
4. A menzesz előtti napokban igyunk reggelente vízhajtó hatású gyümölcsteát, együnk könnyű és rostdús ételeket – de este lehetőleg már csak levest vagy kevés joghurtot.
5. Segíthet a rendszeres mozgás is, különösen a kismedencei-és gátizomtorna, mert ez is javítja a vérkeringést az alhasban, és ellazítja a görcsös izmokat. Kiváló hatású még a jóga és a Luna-jóga is.
6. Az akupresszúra, akupunktúra és a talpmasszázs is enyhíthet a tüneteken.
7. Neurálterápiát elsősorban azok esetében alkalmaznak időszakonként, akiknek olyan erősek a fájdalmai, hogy azt már a gyógyszerek sem csillapítják.
Igen jó eredmény érhető el a homeopátiás alkati szerrel, amely a szervezet egészére gyakorol kedvező hatást, segít kiüríteni a már felhalmozódott anyagokat, és a későbbiekben az anyagcsere optimalizálásával megakadályozza az újak keletkezését. Talán a leggyakoribb alkati szer a homeopátiás Phosphor, azoknál, akiknél jellemzőek lehetnek a különböző bőrgyulladások, ekcéma, zsíros, korpás haj és a szélsőséges hőháztartás. A menzesz előtti időszak nagyon megviseli őket, gyakran fordul elő náluk kisebb-nagyobb myoma, petefészekciszta, krónikus nőgyógyászati gyulladás, különböző színű hüvelyváladékozás. Talán a második legfontosabb szer a Sepia – annak, aki nehezen esik teherbe, a fogamzásgátlókat nehezen tolerálja, menzesze sokszor rendszertelen, fájdalmas, a nemi szerveken herpesz és condyloma szokott kialakulni, ezenkívül sárgás hüvelyváladékozás is gyakori. A Calcium carbonicumra szoruló betegek leggyengébb pontjai: az önbizalom, a csontrendszer, az ízületek és a fogak. Nőgyógyászati téren a myoma és a tejszerű váladék okoz leginkább panaszokat. (Forrás: balaicza.hu)
Hozzászólás zárolva.