Természetes ősi módszerek alacsony vérnyomásra
Nagyanyáink nem kapkodtak vérnyomáscsökkentő gyógyszerekért vagy koleszterinszint-csökkentő tablettákért, ha vérnyomásproblémáik voltak. Tudták, hogy a gyógynövényekben hatalmas erő van, ezzel gyógyultak.
Az alacsony vérnyomásra a következő jelek figyelmeztetnek:
● fáradékonyság,
● gyakori szédülés,
● reggeli fáradtság,
● végtagok hűvössége,
● csökkent koncentrációs képesség-
Mit tehetsz a hipotónia ellen?
1. Fontos a teljes értékű tápanyagokból álló étrend. A vérnyomás esésével járó bizonytalan, rossz közérzetet elkerülheted, ha naponta többször eszel keveset.
2. A sportolás, a kardiomozgások, a szív- és vérkeringési rendszert edző ciklikus mozgásformák ajánlhatók, például kocogás, futás, kerékpározás, úszás.
3. Szédülés esetén dörzsöld be a talpadat rozmaring-illóolajos krémmel (például sheavaj+rozmaring-illóolaj), majd tedd lavórba lábad, és önts rá 35 fokos vizet. Apránként töltsd fel a lavórt egyre melegebb vízzel, amely a végén, 20 perc elteltével már nagyon forró is lehet. A rozmaring leveleit is használd a lábfürdőhöz. Keverheted testápolódba is a rozmaring-, zsálya-illóolajokat.
4. Soha ne pattanj ki hirtelen az ágyból!
5. Ha bírod és szereted a szaunázást, legalább hetente egyszer ülj be a felfűtött kabinba, mert a hőterhelés edzi az ereket, normalizálja a vérnyomást.
6. A kellő mennyiségű folyadékbevitel a vérnyomás növekedését segíti elő, ezért annak, akinek alacsony a vérnyomása, naponta legalább 2–2,5 liternyit kell elfogyasztania. Az elfogyasztott vízbe jó minőségű, természetes himalája sót téve gyorsan segíthetsz magadon. A kávé különösen olyanoknál segíthet, akik amúgy nem fogyasztják rendszeresen nagy mennyiségben.
7. Hatásos a gyógyteák fogyasztása.
Rozmaringtea: 1 teáskanálnyi rozmaringlevelet 1 liter vízzel leforrázol, 10 percig állni hagyod, majd leszűröd. Naponta 2 csésze teát fogyassz.
Borsikafűtea: 2 teáskanálnyi szárított borsikafüvet forrázz le 1 csészényi forró vízzel, majd 5 perc után szűrd le.
Kakukkfűtea: 1 teáskanálnyi levelet 1 csésze forrásban lévő vízzel leöntesz, negyed órán át lefedve állni hagyod, majd leszűröd.
8. Az alkohol direkt értágító hatása miatt ellenjavallt.
9. Az ánizs és a gyömbér is vérnyomásemelő hatású, teában fogyasztva, illetve ételekhez, limonádéhoz adva egyaránt kellemes.
10. Rendszeresen fogyassz káliumot, magnéziumot, vasat tartalmazó ételeket.
11. Az egyik legjobb vérnyomásemelő fűszerünk a rozmaring. Fogyaszd gyakran és rendszeresen!
12. A B12-vitaminban és folsavban gazdag ételek segíthetnek megelőzni a vérszegénység kialakulását, ami alacsony vérnyomáshoz vezethet. Ilyenek például a máj, a vörös húsok, a pisztráng, a tonhal, a joghurt, a sajtok, a zabkása, valamint a spenót, a spárga, a zöldborsó, az avokádó és a brokkoli. (Forrás: andio.hu)
Hozzászólás zárolva.