Facebook hozzászólás
2 028

Új készítmény segít a cukorbetegeknek – már januártól

Az intenzív vércukorszint-kontrollt igénylő, 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek gyakran szenvednek testsúlygyarapodástól. Számukra új lehetőség az az új SGLT2-gátlók családjába tartozó készítmény, amelyhez januártól már hazánkban is OEP támogatással juthatnak hozzá a cukorbetegek.

Napjainkban a rohamosan növekvő betegszám miatt kiemelt jelentőségű, hogy egyre inkább a betegközpontú, holisztikus kezelési módok kerülnek előtérbe az elavult, kellemetlen mellékhatásokkal járó terápiákkal szemben. Ez különösen igaz a 2-es típusú diabéteszes betegek esetében, ahol a gyakori társbetegségek miatt rendkívül változatos igények merülnek fel a kezelés során.

Kép: Pixabay

Ennek egyik kiváló példája az a most befogadott diabétesz készítmény, amely eredményes vércukorszint-kontrollt biztosít a felnőtt 2-es típusú cukorbetegeknek a testsúly gyarapodása nélkül. Az új hatásmechanizmusú SGLT2-gátlók terápiás osztályába tartózó gyógyszer hatékonyságát több klinikai vizsgálat igazolja, amelyekbe összesen több mint 13 000 beteget vontak be.
A glükóz 90%-a SGLT2 transzporter molekulákon keresztül szívódik vissza a véráramba. Az új gyógyszer ezen molekulák működését gátolja, ezáltal csökkenti a visszaszívódást, így a szervezetben felgyülemlett felesleges cukormennyiség a vizelettel távozik.

Mit kell tudni a cukorbetegségről?
Napjainkban egyre gyakoribb az inzulinrezisztencia, amit a cukorbetegség előszobájaként is emlegetnek. Miután az 1-es és 2-es típusú diabétesz is lassan mindennapi problémává válik, most elmagyarázzuk az egyes betegségek közti hasonlóságokat, különbségeket és ok-okozati összefüggéseket.

Az új szájon át szedhető készítmény naponta egyszer szedendő filmtabletta formájában két dózisban érhető el. Adható a leggyakrabban használt antidiabetikus készítményekkel kombinálva is, ha azok a diétával és a testmozgással együtt sem biztosítanak megfelelő vércukorszintet.

A cukorbetegség mára közel egy millió embert érint Magyarországon, és ez a szám folyamatosan emelkedik. Kialakulásának számtalan oka lehet, azonban leggyakrabban az egészségtelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód és genetikai tényezők állnak a hátterében. A legnagyobb kockázatot mégsem maga a betegség jelenti – mivel azt megfelelő kezeléssel kordában lehet tartani -, hanem az, hogy gyakran hosszú ideig fel sem fedezik a kialakult kórt. Ahogy a legtöbb megbetegedésnél, így a diabétesznél is fontos a betegség mielőbbi felismerése. A kezdeti fázisban gyakran előfordul, hogy életmódváltással és diétával kezelhetőek a tünetek, súlyosabb esetben a megfelelő vércukorszint biztosítása érdekében a betegeknek gyógyszeres kezelésre van szükségük.

Szexuális zavarokat okozhat a cukorbetegség
Tudtad, hogy a diabétesz nem csak a látásromlással, a lábszárfekéllyel és az érszűkülettel hozható kapcsolatba? A legutóbbi kutatások szerint a cukorbetegség is felelős a szexuális zavarokért és a nemzőképesség romlásáért. De ezt a problémát is lehet kezelni!

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…
1 / 3 462

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!