A természetes fájdalomcsillapítás 6 legjobb módszere
A fájdalom tönkreteszi a mindennapokat, sokan mégis ódzkodnak a gyógyszerektől, és a természetes fájdalomcsillapítás módszereit keresik. Dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológus szakorvosa a hatékony lehetőségekről beszélt.
Mikor érdemes orvoshoz fordulni?
A fájdalom jelentkezésekor kérdés, hogy mikor forduljunk orvoshoz. Dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológusa szerint mindennapi, nem rendszeresen jelentkező, nem túl erős és ismert fájdalmak esetében érdemes a házi gyógymódokkal próbálkozni, minden egyéb esetben ajánlatos orvosi segítséget kérni. Ahhoz azonban, hogy segítséget kaphassunk, az első lépés a fájdalom okának kiderítése, a diagnózis. Ha ez megszületik, a fájdalomcsillapítás számos természetes módszere közül választhatunk.
A természetes fájdalomcsillapítás hatékony módszerei:
1. Hialuronsavas injekció
Az ízületi fájdalom egyik leggyakoribb oka az ízületek kopása, elhasználódása, vagyis az osteoarthritis. Az ízületben az ízületi porc (hyalinporc) a sejtjei gyakorlatilag képtelenek az osztódásra, a növekedés befejeztével már csak csökkenni tudnak. Ezért egyrészt meg kell óvni a maradék állományt, másrészt hatékonyan kell csillapítani a kialakult fájdalmat.
– Mindkét feladatra alkalmas a hialuronsav, az a természetesen is előforduló molekula, mely „keni” az ízületet és tompítja a felszínét ért lökéseket. Ha tehát hialuronsavas szert juttatunk az ízületi résbe, az elősegíti a csúszást. Az oszteoartrózis által érintett nagyízületbe, főként a térdbe vagy a csípőbe fecskendezzük a készítményt, hogy csökkentse a fájdalmat, valamint visszaállítsa az ízület kenését és lökéscsillapítását – hangsúlyozza dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológusa.
2. Orvosi kollagén terápia
A speciális kezelés ampullái klinikai vizsgálatokkal bizonyított, hatékony megoldást jelentenek az ízületi fájdalomcsillapításban, mert segítenek a kollagén struktúrák kialakulásában és újonnan felépülésében, így regenerációs hatást fejtenek ki. Az ampullák speciálisan előállított kollagént és olyan segédösszetevőket tartalmaznak, amelyek gyors és hatékony javulást biztosítanak. Az eljárás nagy előnye, hogy nincs ismert mellékhatása és szinte fájdalommentes, bárki által jól tolerálható. Mivel az elváltozás okát célozza meg, nem pedig a kiváltott tüneteket, hatékony, specifikus terápiát tud nyújtani
3. Lökéshullám terápia
A kezelés során nagy energiájú lökéshullámot juttatnak a kijelölt helyre, amely enyhe fájdalommal járhat, de az eredmények magukért beszélnek. Élénkíti a vérkeringést és az anyagcserét, és nem csak a fájdalmat csökkenti, de a valódi okot is megszüntetheti a sérült szövetek fokozatos regenerálásával.
4. Fizikoterápia
A fizikoterápia önálló terápiaként és kiegészítő gyógymódként is hatékony módszer. A képzett terapeuta jelentős eredményeket érhet el a fájdalomcsillapításban, az izomlazításban, a keringésfokozásban és akár a csontképző folyamatok serkentésében. Az e téren alkalmazott kezelések sokrétűek, a kezelő a problémától függően választ az ultrahang, a sonoforézis, az interferencia, a TENS, a diadinamik kezelés és a magnetoterápia közt.
5. Gyógytorna
A gyógytornász felméri a kiinduló állapotot és olyan speciális mozgásprogramot dolgoz ki és tanít be, amely egyrészt csökkenti vagy megszünteti a fájdalmat, másrészt korrigálja a problémát okozó eltérést, harmadrészt megelőzheti a későbbi súlyosabb betegséget. A siker záloga a gyakorlatok tartós, pontos és rendszeres végzése.
6. Taping
A szakszerűen felragasztott elasztikus szalagok kiváló hatásúak sportsérülések, izom- és ízületi panaszok esetén is, hiszen a fájdalomcsillapításon kívül még a gyógyulási időszakot is képesek lerövidíteni. Kiemelhető előnye, hogy gyermekeknél és várandósoknál is biztonságos gyógyító módszer, hiszen semmiféle kémiai hatóanyagot nem tartalmaz. ( Forrás: oxygenmedical)
Hozzászólás zárolva.