Facebook hozzászólás
159

Így kerülhetjük el a nyári intim fertőzéseket

Aki csak teheti, most a vízparton vagy a strandokon hűsöl. A kikapcsolódás alatt is fontos odafigyelni a higiéniára, mivel ekkor igen könnyű különböző intim fertőzéséket szerezni. Hogy miként lehet ezeket elkerülni, és hogy milyen tünetek esetén forduljon orvoshoz, azt dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa osztotta meg.

Nem közvetlenül a víztől lesz valakinek fertőzése

Sokan úgy gondolják, hogy a víztől, a sekély vízben való ücsörgéstől kapnak el különböző nőgyógyászati fertőzéseket, ám valójában igen csekély annak a valószínűsége, hogy ez a probléma okozója. Sokkal inkább a nem megfelelő elővigyázatosság áll a háttérben, mivel néhányan nem számolnak a strandolás során megváltozott körülményekkel (hosszan tartó nedves közeg), melyek elősegítik a káros mikroorganizmusok bejutását és megtelepedését.

Kép: Pixabay
Nem közvetlenül a víztől lesz valakinek fertőzése Kép: Pixabay

Így kerülheti el a fertőzéseket a strandolás során

  • fürdés előtt/után mindig zuhanyozzon le
  • legyen önnél váltás fürdőruha
  • minél rövidebb ideig legyen a testén nedves fürdőruha, cserélje le, amint nincs vízben
  • menstruáció esetén csak a gyengébb napokon fürödjön és a vízből kijövet után távolítsa el a tampont (bár a legjobb, ha vérzés alatt nem mártózik meg a vízben)
  • mosdóhasználat után mindig mosson alaposan kezet
  • lehetőleg ne műszálas fehérneműt viseljen
  • antibiotikumos kezelés után használjon hüvelyi probiotikumot
  • legyen saját törölközője

Nőgyógyászati betegségek a strandszezon alatt

Sajnos olykor megeshet, hogy az illetőnél mégis kellemetlen panaszok jelentkeznek- ekkor fontos, hogy mihamarabb forduljon nőgyógyászhoz!

Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa szerint a leggyakoribb nyári fertőzések közé a Candida, a bakteriális vaginózis, az e-coli okozta hólyaghurut, és különböző gombás fertőzések tartoznak.  Amennyiben probléma áll fenn, úgy azt rendszerint igen figyelemfelkeltő tünetek jelzik: megváltozott hüvelyi folyás (megváltozik a színe, állaga, mennyisége, szaga), csípő, égő, viszkető érzés, vörös szeméremajkak, gyakori vizelési inger, csípő, esetleg véres vizelés, alhasi fájdalmak.

Fájdalmas tünetek szex után – vajon mi okozhatja?
A szexuális együttlétek után olykor előfordulhatnak kellemetlen, fájdalmas tünetek, melyek akár betegségre is utalhatnak. Dr. Lőrincz Ildikótól, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológustól megtudhatja, vajon melyek a leggyakoribb panaszok, és hogy mi állhat ezek hátterében.

Fontos a mihamarabbi kezelés

Amennyiben valaki tüneteket tapasztal, úgy fontos, hogy minél hamarabb forduljon szakemberhez, ugyanis kezeletlen esetben akár súlyos gyulladás is kialakulhat, ami akár meddőséghez is vezethet!

A nőgyógyász fizikai vizsgálat és kenetvétel után megállapítja, mi is okozza a fertőzést- ez alapján írja elő a kezelést. Ez leggyakrabban hüvelykúp vagy/és krém formájában történik, melyet antibiotikumos terápia egészíthet ki. Ezeken kívül érdemes továbbá hüvelyi probiotikumot is alkalmazni, amivel vissza lehet állítani a Lactobacillusokat, illetve a normál hüvelyi flórát. (Forrás: Nőgyógyászati Központ)

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!