Ehhez nagyszerű párosítás a Journal 3, egy olyan megjelenítő sablon, amelyet az OpenCart webshopmotorra fejlesztettek ki először. Legnagyobb előnye, hogy a különböző kinézetekre, modulokra, stílusokra szabva állítható be a kinézet.
Fogalmad sincs, hogyan kell elkezdeni ezeknek a beállítását? Nézd meg útmutatónkat!
Mire lesz szükséged egy multistore-hoz?
A multistore létrehozásához első lépésként telepítened kell az OpenCart 3.x-et, majd a tárhelyen be kell állítani, hogy a két vagy több domaincím ugyanarra a helyre mutasson.
Ezt követően az OpenCart adminisztrációs felületén létre kell hozni a webáruházcímeket. Arra figyeljünk, hogy az url cím végén legyen ott a / jel.
Fontos figyelembe venni, hogy az OpenCart által alkalmazott modulok miatt nem biztos, hogy a webáruház képes lesz két cég nevén üzemelni. Ha bizonytalan vagy a beállításokkal kapcsolatban, akkor a GrenT Média csapata tud segíteni a webáruház elkészítésében.
Hogyan állítsd be a Journal 3-at?
Ha van már két vagy több webshopunk, ezt követően nekiállhatunk beállítani a Journal 3-at. Ennek során a Skins menüpont Default elemét kell klónozni, majd átnevezni “Default_Shop”-ra.
Következő lépésként a Styles elemeiből készítsünk egy-egy másolatot, majd nevezzük át. A névnek érdemes tartalmaznia az adott webshop nevét a későbbi könnyebb kereshetőség érdekében. Utána az OpenCart kinézet nevű elemnél a Home funkciót kell klónoznunk.
Ha elkezdjük elkészíteni az oldalakat, akkor a választott modult mindig érdemes másolni, és az adott shop nevével jelölni. Ekkor érdemes az adott layout-ot is beállítani, amelyet szintén shopnévvel jelöljünk.
Hasznos tippek
Bár egy multistore webáruház kinézetét néhány egyszerű lépés segítségével létrehozhatjuk, van néhány hasznos tipp, amit még érdemes figyelembe venni.
- Mindig tartsuk szem előtt a későbbi módosítások lehetőségét!
- Ne feledkezzünk meg a tesztelésről! Ha elnézünk egy beállítást, akkor máris akaratlanul módosíthatjuk a kinézetet az egyik vagy másik webshop esetében.
- A használni kívánt modulokat mindig klónozzuk! Így elkerülhetjük, hogy az eredeti beállításokat felülírjuk, ezzel kellemetlenségeket okozva magunknak.
- Ha egyedi oldalt szeretnénk készíteni, akkor ahhoz az információs oldalakat érdemes alapul venni. Azonban ne felejtsük el megadni, hogy melyik információs oldal az alapértelmezett, különben ezzel a lépéssel további bonyodalmakat okozhatunk magunknak.
- Ha elbizonytalanodtunk, vagy valamiért nem sikerült megoldanunk a problémát, sose féljünk segítséget kérni a szakértőktől! Ezzel rengeteg időt és bosszúságot megspórolhatunk magunknak.