Digitalizáció cikkek

Tech-tippek az elmagányosodás ellen
2021 beköszöntével sokan reménykedtünk abban, hogy ez az év vidámabb lesz a 2020-asnál. A valóság azonban az, hogy még mindig messze vagyunk attól, hogy ismét „valódi” társasági életet élhessünk.

125 évnyi találmány digitálisan
Több százezer oldalnyi kulturális és ipartörténeti dokumentumot digitalizáltat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH). Magyarország egyik legrégebbi hivatala, amely jövőre ünnepli 125. évfordulóját. Az intézmény több mint 3 ezer folyóméternyi szabadalmat, védjegyet és egyéb szellemi tulajdon-védelemmel kapcsolatos könyvtári dokumentumot őriz könyvtárában.

Egyre kevesebb fiatal szeretne hagyományos állást
Csekély hatást gyakorolnak a fiatalok pályaválasztására az elmúlt húsz évben bekövetkezett hatalmas változások a munka világában. Ez derült ki egy új OECD-jelentésből.

Erasmus + videóval
Háromszorosára szeretné emelni az Európai Parlament az Erasmus+ program költségvetését 2020 után. A pénzt a mobilitásra, az oktatásra, az innovációra valamint a befogadásra fordítanák.

Az én házam, az én váram
Egy ajtó, egy tűzhely, egy kanapé. Mindennapjaink megszokott használati tárgyai, melyektől elsősorban azt várjuk, hogy betöltsék a leglényegesebb funkciót, mely miatt megvásároltuk őket: zárjon jól, melegítsen, legyen kényelmes. De vajon a praktikum e az egyetlen funkció, mely alapján megválasztjuk őket? Vajon fontos-e, hogy egy használati tárgy egyúttal a legújabb formatervezési trendeknek is megfeleljen? Vajon hogyan jelenik meg a praktikum, a funkcionalitás és az esztétikum mindennapi használati tárgyainkban? Milyen egyéb funkciók társulnak még ehhez? Melyek a legújabb trendek, technológiák melyek meghatározzák használati tárgyainkat?