K vitamin cikkek

Végre van, ami hatástalanítja az új típusú véralvadásgátlók hatását
Trombózis megelőzésére egyre többször alkalmazzák a kumarin származékok helyett az új típusú véralvadásgátlókat (NOAC), hiszen használatuk lényegesen kevesebb laboratóriumi követést igényel, szemben a régebbi készítményekkel. A számos pozitívum mellett, néhány hátránnyal is számolni kellett korábban, pl. nem lehetett hatástalanítani őket, vagyis nem létezett antidótumuk. Viszont nemrégiben ez pozitív fordulatot vett, így dr. Szélessy Zsuzsanna, a Trombózisközpont hematológus főorvosa szerint használatuk még biztonságosabbá vált.
7 tipp a trombózis megelőzéséhez
A trombózist az öröklődést is befolyásolja, de megfelelő életmóddal és ellátással az esemény megelőzhető lehet, és egyszerű szűrésekkel a hajlam előre is jelezhető. Milyen jelekre kell figyelnünk? Hava Róbert, az Oxygen Medical vezető asszisztense a trombózis jeleiről és a prevenció lépéseiről beszélt.

Vigyázz a K-vitaminnal - az étrend is fontos!
Minden esetben együtt jár az életmódváltás a trombózissal, hiszen az újabb vérrögök elkerülése érdekében érdemes kiemelt figyelmet fordítani az egészséges életvitelre. Emellett nagy jelentőséget kapnak a különböző véralvadásgátló gyógyszeres kezelések is. Ám ebben az esetben nem árt a K-vitamin-fogyasztásra is odafigyelni, hiszen ennek túlzott bevitele csökkentheti a tabletták hatékonyságát.

Milyen tüneteket okoz az egyes vitaminok hiánya?
A tünetek függenek attól, hogy milyen vitaminból vagy vitaminokból van kevesebb a szükségesnél. Az A-vitamin szükségletnek csak egyharmadát vesszük fel kész vitaminként (retinolként) - májból, tojásból, vajból, stb., -, a többi elővitamin, elsősorban béta-karotin formájában jut a szervezetünkbe.