Lombik program cikkek

Anyává válni másként, az utolsó pillanatban
Nem mindenki olyan szerencsés, hogy természetes módon legyen gyereke. Nők milliói küzdenek szerte a világban azért, hogy végre teherbe essenek és világra hozhassák kisbabájukat. Sokan közülük végül az örökbefogadást választják, hogy anyává váljanak, s amikor magukhoz ölelik örökbefogadott gyermeküket, az anyaság mámorító érzése ugyanúgy feléled bennük, mint másoknál a szülés után. Ez történt Varga Judit jógaoktatóval is, akinek élettörténetébe most belepillanthattok.

Tök jó? Biztosan!
Március a férfiak hónapja – ezért a fiúk menjenek el andrológiai vizsgálatra vagy spermabankba, hogy időben kiderüljön: termékenyek-e. Az anyákhoz fordul Pataki Zita műsorvezető, a Réka - A Tudatos Termékenységért Alapítvány vezetője, hogy arra kérje őket, küldjék el fiatal, 18-30 éves fiú gyermekeiket vizsgálatra. Hiszen a Magyarországon élő 300.000 meddő pár negyven százalékánál a férfin múlik a gyermekáldás.
Lombikra készülsz? Nem elég a Leiden mutáció ellenőrzése!
Manapság egyre több pár kénytelen orvosi segítséget kérni a teherbeeséshez, és sokan vannak azok, akiknek egyetlen lehetőségük a gyermekáldásra a lombik programban való részvétel. Bár a lehető legbiztonságosabb körülmények közt zajlik a beavatkozás, azonban néhány veszéllyel még így is számolni kell. Ilyen például a mélyvénás trombózis lehetősége, melynek kialakulását esélyét a Leiden mutáció megléte megnöveli. Prof. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási specialistája azonban felhívja a figyelmet arra, hogy más genetikai mutációt is fontos lenne kiszűrni, hogy minimálisra lehessen csökkenteni a rizikót.