Méh és darázscsípések cikkek

Hatékony házi praktikák rovarcsípésre
A nyári időszak talán legzavaróbb jelenségei közé tartoznak a szúnyog, hangya, méh és darázscsípések. A viszketésekre,duzzanatokra vannak remek házi módszerek is, ám bizonyos esetekben jobb, ha orvoshoz fordulunk.

5 kérdés és válasz a méh- és darázsméreg allergiáról
Méh- vagy darázsméreg allergia esetén nagyon fontos az azonnali orvosi segítség. Ha a csípést követően nagyméretű duzzanat jelentkezik, vagy a csípéstől távol jelenik meg a reakció, esetleg testszerte kiütések keletkeznek, forduljunk mielőbb orvoshoz!

Életmentő teendők darázscsípés esetén
Néhány esetben csak kellemetlen tüneteket okoz, de aki allergiás a méh- vagy darázscsípésre, amely akár életveszélyes is lehet. Jó tudni, milyen gyors beavatkozások szükségesek csípés esetén. A nagyi szerint le kell pisilni...

Harmadszor is megmenekült a halál torkából, szerelmének köszönheti
Feldühödött darazsak támadtak meg egy új-zélandi birkatenyésztőt egy elhagyatott völgyben. A gazda csak lélekjelenlétének, határtalan szívósságának és a szerelmének köszönheti, hogy harmadszor is megmenekült a halál torkából.

Féljünk-e a méhektől, darazsaktól?
A nyáron és kora ősszel visszatérő kérdés, rendszerint tragédiával végződő esetek kapcsán kerül a figyelem középpontjába. A következőkben dr. Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológus főorvosának segítségével összefoglaljuk a méh-és darázscsípéssel kapcsolatos tudnivalókat.

Csípés után mikor forduljunk orvoshoz, vagy hívjunk mentőt?
Ha azt tapasztaljuk, hogy a csípést követő rövid időn ( 20-30 percen) belül az egész testen bőrkiütések, bőrvörösség keletkezik, az ajak, a szem vizenyősen beduzzad, fulladás lép fel, azonnal forduljunk orvoshoz, vagy hívjunk mentőt.

A méh és darázscsípések tragikus balesetének megelőzésére
Nem szabad orvos nélkül kezelni a csípés helyétől távol eső testrészeken észlelt tüneteket, az anafilaxia tüneteit (nyelési zavar, szédülés, eszméletlenség, nyelv duzzanat szájbeli vagy szemben elhelyezkedő duzzanat, sípoló légzés, nehézlégzés). Ezek a tünetek azonnali sürgősségi ellátást igényelnek, mentőt kell hívni, ha nincs a közelben orvos, aki ha szükséges életmentő adrenalin injekciót ad. Ilyenkor legtöbbször kórházba kell vinni a beteget.