Női egyenjogúság cikkek

Mikor lesz már egyenlőség? Napjainkban is sok hátrányos megkülönböztetés éri a nőket!
Az AVON Nőnap alkalmából változásra szólít fel!

Nőnek lenni a 21. században
Kocsis-M. Brigitta műsorvezető, újságíró. Vagy ahogy ő mondja: „hivatásos mesélő”. Mert bármit csinál, valahogy mindig ott köt ki, hogy történeteket mesél: a televíziós és újságírói munkája során, a BorPortré interjúk alatt, az általa tartott képzéseken vagy éppen akkor, amikor verseket, novellákat ír. Vallja, hogy az élet történetek szövevényes hálója. Erről elmélkedik hétről-hétre egy pohár bor mellett. Ezen a héten arról, hogy számára milyen a női minőség és hol csúszhat félre.

Miért készült Billie Jean King teniszbajnokról mozifilm?
Tizenkétszeres egyéni Grand Slam győztes, 16-szoros bajnok párosban és 11-szeres vegyes párosban. Pályafutása kezdete óta küzd a szexizmus összes megnyilvánulása ellen, illetve harcol - elsősorban a sporton belül, de ezzel együtt tulajdonképpen az élet valamennyi területén - a férfiak és nők közötti egyenlőségért. Billie Jean King volt az első olyan amerikai élvonalbeli sportoló, aki a nyilvánosság előtt vállalta, hogy saját neméhez vonzódik.

Még a hetvenes években is sok volt a tiltás
Az elmúlt napok tragikus eseményeinek fényében is érdemes felfigyelni arra, hogy Amerikában újraéledni látszanak a hatvanas években elindult polgárjogi küzdelmek. Ennek természetes részét képezik a női egyenjogúságért folytatott harcok. Hogy milyen jogokért is kellett még a hetvenes években is megküzdeniük az amerikai nőknek, azt gyűjti csokorba egy amerikai site.