Billie Jean King Long Beachen, Kaliforniában született 1943. november 22-én. A történelem egyik legnagyobb női teniszezőjének, sportolójának tartják. A sportban és a társadalomban megjelenő szexizmus szókimondó bírálója.
A 77 éves bajnoknő egyenlőségért tett lépései példaértékűek. Billie Jean King kezdeményezésére az ATP mintájára 1973-ban létrejött a WTA (Women’s Tennis Association), ami egyben a hivatásos női tenisz létrejöttét is jelentette, és ami az egyenlőség felé vezető úton egy rendkívül fontos lépés volt. Ugyanebben az évben bojkottal fenyegette meg a US Opent, amennyiben a női győztes nem részesül a férfi bajnokkal megegyező díjazásban. Végül King elérte a célját, abban az évben a győztes Margaret Court 25 000 amerikai dollárt kasszírozott.
Kinget 1987-ben a teniszhírességek csarnokának (International Tennis Hall of Fame) tagjai közé választották.
Annak ellenére, hogy évtizedek óta küzd az egyenlőségért, King úgy gondolja, hogy bizonyos sajtóorgánumokban továbbra is túl nagy szerepet kap a fizikai megjelenés. 2006-ban Elton Johnnal közösen alapították a Billie Awards díjat, amelyet a médiában a női sportolók pozitív ábrázolásáért adtak 2006–2009 között. Elton Johnnal a 1970-es években ismerkedtek össze. Leginkább együtt teniszeztek, de a meleg jogokért is együtt küzdenek. A Philadelphia Freedom című zenét Elton írta King számára, aki akkoriban ennél a csapatnál játszott.
https://www.youtube.com/watch?v=iGqrXHMfXpw
Billie Jean 1965-ben, 22 évesen ment férjhez Larry King legendás televíziós műsorvezetőhöz, akivel az egyetemen ismerkedtek meg. Felvette férje nevét, majd úgy játszott tovább. A hetvenes években már egyértelműen ő volt az első számú teniszező a világon. A 1960-as évek végétől érezte, hogy saját neméhez vonzódik, de tudta, hogy a férje túlságosan is szereti, ezért inkább nem mondta el senkinek az érzéseit. Mivel a szülei homofóbok voltak, ezért végképp esélytelennek látta a dolgot, és megpróbált a teniszre koncentrálni. A sikerszériát azonban egy ronda affér követte. Fodrásza, Marylin Barnett 1981-ben beperelte, korábbi leszbikus kapcsolatuk ürügyén tartásdíjat követelt tőle. A botrány dagadásának Billie Jean a maga módján vette elejét: sajtótájékoztatót hívott össze, és mindent elismert. A közvélemény mellé állt, de az ügyre ráment a házassága. Ettől függetlenül férjével csak 1987-ben váltak el. 1981-ben ő lett a világ első élvonalbeli sportolója, aki a nyilvánosság előtt is felvállalta, hogy a saját neméhez vonzódik. 1994-ben, miután végleg lerakta az ütőt, sikerült szüleivel is megbeszélnie a történteket.
A legemlékezetesebb és talán legnagyobb hatású cselekedet, amit King a nők egyenlőségéért folytatott küzdelmében tett, az egy olyan teniszmeccs volt, ami a legkevésbé sem volt hétköznapi. Elfogadta Bobby Riggs kihívását, egy korábbi Grand Slam bajnokét, aki egyebek mellett arról is híres, hogy saját meccseire fogadva szerzett magának egy szép kis vagyont. A "Nemek harca" összecsapás 100,000 dollárt kínált a győztesnek és többmilliós nemzetközi televíziós nézettséget mindkettejüknek. Riggsnek, aki akkor 55 éves volt, King ellen esélye sem volt. Billie Jean azt mondta a meccs után, hogy akár fél évszázaddal is visszavetette volna a nőket, ha nem ő kerül ki győztesen.
"Elkezdődött egy felfogásbeli változás is" - mondta King a győzelméről. "Erre volt szüksége a nőknek és a férfiaknak is. Amit a nők nyertek ezzel az egésszel az az, hogy nagyobb lett az önbizalmuk, az önbecsülésük. Első alkalommal kérhették például a pénzdíjak emelését és ami még fontosabb, meg is kapták ezt. 1973-ban játszottam Bobby ellen ... akkoriban égetőek voltak már bizonyos társadalmi változások. A nőknek ekkor nem hogy saját hitelkártyájuk nem lehetett, hanem alá sem írhattak önállóan semmit sem. Kellett mellé egy férfi szignója is. 1973-at írtunk, az emberek gyakran elfelejtik, hol is tartottunk akkor."
A King és Riggs között lezajlott "Nemek harca" ütközet halhatatlanná vált, egy hollywoodi film is készült belőle. Steve Carell játssza Riggst, Billie Jean King szerepében Emma Stone-t láthatjuk.
https://www.youtube.com/watch?v=SrwuyA8nI2c