Rekedtség cikkek

Hamar elfárad a hangja? Vizsgáltassa ki a tüdejét!
A hang elfáradása foglalkozási ártalom főként színészek, énekesek, call centerben dolgozók és tanárok körében. Ám egy új kutatás szerint a panaszok megjelenésében nem csak a hangszalagok túlzott igénybevétele, hanem a tüdő nem megfelelő működése is közrejátszhat.

Fura okok, amiktől romolhat a hangunk
Az utóbbi időben, mintha folyton berekedne? Minden megszólalás előtt köszörüli a torkát, az ismerősei figyelmeztették, hogy gyakran krákog? A hang megváltozását, rekedtséget a hang túlerőltetése, vagy dohányzás is okozhatja, de jelezhet akár pajzsmirigy, vagy autoimmun betegséget is.

Szólalj meg! Hangod elárulja betegséged is
Sokat elmond rólunk a hangunk színe, ereje, már az első bemutatkozás során. Önbizalmunk mértékéről is árulkodik, ha magas, mély, határozott, vagy félénk, rekedtes hangon szólalunk meg; és az is hamar kiderül, hogy hajlamosak vagyunk-e a másokat olyan bosszantó torokköszörülésre, köhécselésre. Ha elégedetlen a hangjával, a beszédterápia segíthet!
Vigyázz! A rekedtség súlyos problémákat jelezhet!
Légúti fertőzés következménye is lehet, és egy koncert utáni reggelen is normális jelenség. Az elhúzódó rekedtség hátterében azonban komolyabb elváltozások állhatnak, amelyek megfelelő kezelés nélkül csak rosszabbodnak.
Rekedt és elfárad beszéd közben? Hangszál-bénulás?
A tartós rekedtség a legjellemzőbb tünet, de ha beszéd közben gyakran kifogyunk a levegőből, szintén intő jel lehet. A hangszál-bénulás bekövetkezhet nyaki műtétek után is, de akár daganatos elváltozást is jelezhet.