Életforma.hu


A rovarrajongó rocker

A rovarrajongó rocker 

A rovarokat legtöbben csak távolról szeretjük látni. Vagy úgy sem. Akadnak azonban, akiket lenyűgöz a sokszínűségük, a rendkívüli képességeik, és szépnek, vonzónak találják ezeket a lényeket. Sár József közéjük tartozik. Nemzetközileg elismert entomológus, azaz rovarkutató. Magyarországon több új rovarfajt fedezett fel. Többször is megjárta Brazília őserdeit, Létrehozta az első rovarmúzeumot itthon. Mindeközben örökifjú rocker, negyven éve püföli a dobokat. De hogyan fér meg a jellemzően csendes, magányos rovarászat és a hangos koncert-zenélés? Többek között erről is beszélgettünk. INTERJÚ
Így kell befejezni a madarak etetését

Így kell befejezni a madarak etetését 

Nem igénylik az egész éves madáretetést a nálunk élő vagy átvonuló szárnyasok az ország természeti környezetének, biológiai sokféleségének okán. Áprilistól-októberig másként lehet, és kell segíteni a szárnyasokat. Azonban a téli madáretetés befejezésének megfelelő időzítésével, és az utolsó hónap madáreleség kínálatának némi átalakításával különösen a települési madarak számára nyújthatunk kora tavasszal is segítséget – figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
Anya, belement valami a fülembe

Anya, belement valami a fülembe 

Mindenki álma a vízparti nyaralás, de senki sem vágyik arra, hogy egy fülgyulladás, elrontsa a jól megérdemelt szabadságot. Sajnos a gyerekekkel gyakran előfordul, hogy egy kiadós fürdőzés után este a fülüket fájlalják, ezt könnyen megelőzhetjük, de akár gyorsan kezelhetjük is. Dr. Gerlinger Imre, a Duna Medical Center fül-orr-gégésze elmondja nekünk, hogyan.
Mit keres itt az uráli bagoly?

Mit keres itt az uráli bagoly? 

Befejeződött Magyarország északi hegyvidékeinek állapotfelmérése. Az öt évig tartó kutatások rávilágítottak arra, hogy az Északi-középhegység – kiemelten a Börzsöny, a Mátra, a Bükk és az Aggteleki-karszt – erdeinek állapota között jelentős különbség van, amely az ott élő, az Európai Unió szempontjából kiemelt jelentőségű állatfajok fennmaradási lehetőségeit is meghatározza. A nálunk egyedülálló kutatás eredményei jelentősen hozzájárulhatnak az erdők kezelésének hatékony, természetvédelmi szempontú fejlesztéséhez.
Szöcske a csokiban

Szöcske a csokiban 

Nehéz elképzelni, hogy a rovarok a mindennapi étrendünk részeivé váljanak, ám egyre több érv szól emellett. Az Élelmiszervizsgálati Közlemények című tudományos szaklap legfrissebb számában megjelent tanulmányból kiderül, hogy az Afrikában és Ázsiában a mai napig közkedvelt rovarok miért jelenthetnek megoldást a fehérjekrízisre, a közeljövő élelmezési és mezőgazdasági problémáira – írja a Laboratorium.hu.