Életforma.hu


Más kezelést igényelhetnek télen a pajzsmirigy betegek

Más kezelést igényelhetnek télen a pajzsmirigy betegek 

Ahogy hidegebbre fordul az idő, az sokaknál különböző egészségügyi problémákat von maga után. És itt sajnos nem csak az influenzára és a megfázásra kell gondolni, hanem az olyan betegségekre is, mint a pajzsmirigy túlműködés, ugyanis a téli hónapokban a benne szenvedők állapota romlik. Hogy pontosan miért, és hogy mit lehet ekkor tenni, arról Dr. Koppány Viktória, a Budai Endokrinközpont endokrinológusa beszélt.
A hideg és a magas vérnyomás

A hideg és a magas vérnyomás 

Most már tartósabban beköszöntöttek a mínuszok, ami nemcsak a hangulatunkra, hanem a közérzetünkre is nagy hatással van. Sajnos a hipertóniások még jobban megszenvedhetik ezt az időszakot, hiszen a hideg felerősítheti a vérnyomásproblémákat, így gyakrabban tapasztalhatunk szédülést, ami vérnyomásingadozásra utalhat. Hogy pontosan miért, arról dr. Kapocsi Judit tanárnő, a Trombózisközpont magasvérnyomás-specialistája beszélt.

A tél végére kritikus a lakosság D-vitamin-hiánya! 

A D-vitamin hiány felelős a civilizációs betegségekért? A gyermek és felnőtt lakosságban végzett nemzetközi tudományos vizsgálatok arra utalnak, hogy a lakosság D- vitamin ellátottsága nem megfelelő. Számos kórkép esetében, melyeket civilizációs betegségnek is neveznek, mint szív- és érrendszeri megbetegedések, bizonyos rák típusok, allergia, de egyes autoimmun betegségek is, összefügghetnek az alacsony D-vitamin szinttel a szervezetben.
Gyógynövények téli nyavalyákra

Gyógynövények téli nyavalyákra 

Amikor kint hideg van, és sokat ülünk bent, kevesebbet mozgunk, muszáj valamit tenni, hogy megőrizzük vagy rendezzük erőnlétünket. Lássunk pár tippet, amivel az ilyenkor leggyakrabban fellépő bajokon enyhíthetünk.

Támadnak a téli betegségek! 

Bőrbetegség, fel- és megfázás, depresszió, ízületi fájdalmak - csupa olyan probléma, ami akkor jelentkezik, amikor hideg van.Nem is csoda, hiszen ilyenkor legyengül az immunrendszer, és a test nehezen tudja legyőzni a fertőzéseket, baktériumokat, vírusokat.
Hogyan előzhetjük meg a téli betegségeket?

Hogyan előzhetjük meg a téli betegségeket? 

Az őszi-téli időszakban kiemelt figyelmet fordítunk az immunrendszer erősítésére. Sokszor azonban épp apróságokkal, mindennapi szokásainkkal ártunk a legtöbbet. Mit ne tegyünk, hogy a náthás, influenzás hónapokat könnyebben átvészeljük?