Továbbtanulás cikkek

Keresett szakmák, amelyekkel könnyen lehet boldogulni
Nem vagy elégedett a jelenlegi munkáddal? Szeretnél egy olyan szakmát megtanulni, amivel jobb lehetőségeid lennének, de úgy érzed, hogy nincs elég időd, energiád és főleg kitartásod ahhoz, hogy évekre visszaülj az iskolapadba? Segítünk neked!

Morális és praktikus természetű döntés előtt az SzFE hallgatói
A régi Színház- és Filmművészeti Egyetemen a tavaszi félév február 22-én megkezdődik, a hallgatóknak pedig el kell dönteniük, hogy az átalakult, színleg alapítványi formában működő, de valójában kormányzati befolyás alá vont egyetemen folytatják-e tanulmányaikat, vagy megpróbálnak egy új, független egyesületben továbbtanulni.

20 szakma, amit jövőre már nem tanulhatsz
Jelentősen lecsökkent a választható szakmák száma, a korábbi 760 OKJ-sből kevesebb, mint 200 maradt! Több népszerű foglalkozási ág teljesen kikerült a jegyzékből, több pedig csak iskolarendszerű képzésben lesz majd megszerezhető. Az érettségire épülő szakképzéseket mostantól csak iskolai rendszerben lehet majd tanulni.

Ne pánikolj, itt a B-terv!
Idén majd 108 ezren jelentkeztek egyetemekre, főiskolákra. A felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése után azonban sajnos nem mindenki örülhetett az eredménynek. Ha te is azok közé tartozol, akinek idén nem jött össze a vágyott egyetemi vagy főiskolai képzés, ne ess kétségbe. A TanfolyamOKJ.hu összeszedte, merre indulhatsz el.

Okos a gyerek, de miből fizetem?
Több tízezer hallgató kezdheti meg a tényleges felkészülést az egyetemi vagy főiskolai tanulmányaira. A továbbtanulással járó tandíj-, szállás- és egyéb költségek azonban komoly kihívást jelenthetnek a szülőknek. A nálunk is jól ismert, hollandiai székhelyű biztosító reprezentatív kutatása szerint a hazai szülők 37%-a tervezi megtakarításaiból finanszírozni gyermeke továbbtanulását, míg 28% úgy látja, hogy jövőbeli fizetése elegendő lesz arra, hogy a gyermek felsőoktatását támogatni tudja.

Kőműves legyél, s burkoló, vagy akár egy elismert ács...
Az építőipar élénkülésével az építő szakmák, mint a kőműves, burkoló, ács évek óta a hiányszakmák között szerepelnek, óriási szükség lenne a szakember utánpótlásra. Csakhogy évről-évre egyre kevesebb fiatal választja az építőipart hivatásának. Pedig megérné....

Mi lesz, ha nem vesznek fel az egyetemre? Van B tervünk...
A 2017-es felvételi ponthatárait július 26-án, este nyolckor hozzák nyilvánosságra. Azonban akkor sem kell kétségbe esni, ha idén nem vettek fel a kiszemelt főiskolára vagy egyetemre, hiszen számos lehetőség van még előtted, ha tanulni szeretnél. A TanfolyamOKJ.hu összegyűjtött néhány lehetőséget erre az esetre.

5+1 tipikus hiba az érettségi felkészülés alatt
Közeledik az érettségi időszaka: május 8-án indulnak a vizsgák a magyar írásbelivel, néhány héttel később pedig már az emelt szinten szóbelizők húzzák a tételeket. Habár az érettségi tétje nagy, hiszen a továbbtanulás is múlhat rajta, mégis számos olyan tipikus hibával találkozhatunk, amelyeket évről évre hajlamosak elkövetni a felkészülés során a diákok. A Perfekt Zrt. oktatási szakértője most arra ad tippeket, hogy miként kerülhetjük el a leggyakoribb hibákat.

5+1 tipp érettségizőknek az utolsó napokra
Hamarosan megkezdődik a 2015-ös érettségi időszak, amely óriási mérföldkő az érettségiző fiatalok életében. Legyen szó továbbtanulásról vagy valamilyen szakma elsajátításáról, komoly tétje van az érettségi vizsgának. Hogy melyek a legfontosabb határidők a következő időszakban, valamint a csokoládé helyett milyen biztos módszerek léteznek a sikeres felkészüléshez, azt megtudhatjuk az oktatási szakértőtől.
Az utolsó pillanatig hezitálnak a felvételizők
Tovább csökken a felvételiző diákok között a terveik szerint állami ösztöndíjas képzésre jelentkezők aránya. Az önköltséges helyekre pályázó tanulók 35 százaléka szülei segítségével szeretné finanszírozni tanulmányait, 26 százalékuk munkát vállal, 10 százalék pedig várhatóan diákhitelt vesz fel.
Hogyan válasszunk OKJ-s képzést? Tippek a szakértőtől
Az OKJ-s képzések az iskolarendszeren kívüli oktatás legnépszerűbb típusai közé tartoznak. A több száz szakképesítést, részszaképesítést kínáló tanfolyam és sokféle képzőhely közül azonban nem egyszerű választani. Annak érdekében, hogy könnyebben találjuk meg a megfelelő képzést, egy országos hálózattal rendelkező intézmény szakértője tanácsokkal segít eligazodni az OKJ útvesztőiben.
Most lehet főiskolára jelentkezni! Szombatig van idő!
Lemaradtál a szeptemberi iskolakezdésről? Úgy érzed, korábban nem a megfelelő szakot választottad? Szeretnéd végre azt tanulni, amire mindig is vágytál? Már megfogalmaztad magadban, hogy „új év, új élet”, és a céljaid eléréséhez tanulni szeretnél? Másoddiplomára vágysz? Anyukaként most jött el az idő, hogy a saját képzéseddel is foglalkozz? Akkor itt az idő beiratkozni egy felsőoktatási intézménybe! Ezt 2015. november 15-éig, azaz most szombatig megteheted!
8 tipp, ha pótfelvételire mennél!
Bár lehet, hogy még a Balaton-parton lógatod a lábad, és a naplementében meg egyebekben gyönyörködsz, de muszáj arra is gondolnod, mi lesz veled ősztől. Ezért összegyűjtöttük, mire érdemes figyelned, ha első körben lecsúsztál a felvételiről, de szeptembertől mégis főiskolás szeretnél lenni.
Mit kell tudnia annak, aki külföldi egyetemre készül?
Egyre több középiskolás tervezi, hogy szeptembertől külföldi egyetemen próbál szerencsét – vélhetően a felsőoktatás finanszírozásának változása miatt. Mit kell tudnia annak, aki külföldi egyetemre készül?
A felvételizők alig ötöde választ igazán tudatosan
A 2011/2012-es tanévben felvett elsőéves hallgatók közel fele több hónappal a felvételi előtt eldöntötte, hogy mely szakra nyújtja be jelentkezési lapját, de igazán tudatosnak alig 20% nevezhető, a pénzügy és számvitel alapképzési szak iránt érdeklődők terveztek a leginkább előre. Az első évesek majdnem fele szeretne külföldön tanulmányokat folytatni, a végzést követően pedig a többség egy multinacionális cégnél, vagy más, magántulajdonú nagyvállalatnál szeretne elhelyezkedni – többek között ezekre az eredményekre világított rá a Budapesti Gazdasági Főiskola Diplomás Pályakövetési Rendszere keretében végzett kutatása, melyben közel 800 elsőéves hallgató vett részt.
A Dunaújvárosi Főiskolán kimagasló keretszámok!
A Dunaújvárosi Főiskola helyzete - az országos szinten drasztikus mértékben lecsökkentett keretszámok ellenére - stabil, az intézmény pozíciói a jelenlegi hazai felsőoktatási piacon egyértelműen megerősödtek. A DF számára biztosított kifejezetten magas keretszámok jelzik, hogy az informatika és a műszaki képzési terület a két leginkább preferált az alapképzési szakok közül.