Facebook hozzászólás
437

Bizony nem olcsó hobbik a trendi sportágak

Bár a foci továbbra is az egyik legnépszerűbb sport a fiúk körében, divatos elfoglaltságnak számítanak a jégkorong és a küzdősportok is, a lányok körében pedig a lovaglás és a formációs táncok. Ezek azonban nem olcsó hobbik, a szülőknek sokszor mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, ha ilyen sportágat választ a gyerek.

Nézzünk egy divatos sportot, a lányok körében nagyon népszerű formációs táncot. Itt általában havi 5-6 ezer forint körül van az edzés havidíja, ha sportegyesületbe jár a gyerek. Egy-egy verseny nevezési díja 1500–2000 forint. Versenyzéshez egy sima egyesületi póló általában 2500 forint körül van, ahol viszont egyforma fellépőruhát választanak, például az akrobatikus rocky esetében, ott egy cipő 8000 forintba kerül, egy-egy ruha pedig 3–10 ezer forint körüli összegre jön ki. (Mindig jönnek új és újabb csodasportok.)

Nem mindegy, mit sportol a gyerek – Kép: Pixabay

Népszerű a gyerekek körében a lovaglás is, itt egy-egy óra 2–6 ezer forint között mozog. A kobakok ára 6000 és 95 ezer forint közötti széles skálát ölel fel, egy lovaglópálca körülbelül 3000 forint, egy csizma 10–80 ezer forint között van. A jégkorongozás szerelmeseinek sincs könnyű dolguk, mire a szülők minden védőfelszerelést beszereznek a gyerekeknek, legalább 50 ezer forintot elköltöttek, és ennél a sportágnál is számolni kell a havi egyesületi díjjal, az edzés költségével, ami 4–6 ezer forint. A népszerű sportok közül még a küzdősportok számítanak a legolcsóbbnak, egy gyerek dzsúdóruha például már 3-4 ezer forintért kapható, ugyanakkor itt is felmerül a havi 5000 forint körüli egyesületi díj.

Azonban érdemes elgondolkodni azon, hogy valóban egyből a legdrágább felszerelésre van-e szüksége a gyereknek. Több megkérdezett edző is azon a véleményen van, hogy amíg a diák nem választotta ki, mivel is szeretne hosszú távon, esetleg versenyszerűen foglalkozni, addig felesleges drága felszerelésekre költeni. Inkább kérjünk kölcsön egy teniszütőt, lovaglásnál kezdetben kobak megfelel helyett a biciklis sisak is, csizma helyett egy edzőcipő. A felszerelésigényes sportágak esetében, mint amilyen például a jégkorong, érdemes először használt korcsolyát, védőruhákat beszerezni.

„Természetes igény, hogy gyermekünknek szeretnénk mindenből a legjobbat megadni. Ugyanakkor kevesen engedhetik meg maguknak, hogy egy-egy sportág kipróbálásába több tízezer forintot beruházzanak. Amíg nem döntötte el véglegesen, mit szeretne csinálni, próbáljunk minél inkább költséghatékony megoldásokat keresni, így elérhetjük, hogy gyermekünk kipróbáljon egy-egy alkalommal költségesebbnek számító sportágat is, hogy eldönthesse, mivel is szeretne a későbbiekben foglalkozni. Ha pedig hosszú távon eszközigényes, költséges hobbit választ, megkérhetjük, hogy a felszerelés beszerzéséhez járuljon ő is hozzá zsebpénze összegyűjtésével, esetleg alkalmi diákmunkával” – javasolja Horváth Magyary Nóra, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő zsűritagja.

Te nem babázhatsz, Pistike!
Még meg sem született, máris halvány rózsaszínre festették a szobáját, megvették a habos-babos ruháit, a virágmintás babakocsiját és az első babáját. Mert egy lánynak ez dukál. A szülők már az első pillanattól kezdve, ösztönösen vagy tudatosan, felkészítik gyermeküket a nemi hovatartozásra. Persze vannak kivételek.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!