Így vedd meg a tuti cipőt!
A szépségért tényleg meg kell szenvedni? Ha okosan választunk, akkor nem! Cipővásárláskor ne csak az árát nézd! Döntsd el, mikor, milyen célra választasz magadnak egy új modellt! Megmutatjuk, milyen kérdéseket kell feltenned saját magadnak!
Próbáljuk végiggondolni, hogy az adott napon milyen terhelésnek lesznek kitéve ízületeink. Ülni fogunk, egy helyben állunk vagy egész nap rohangálnunk kell? Ennek megfelelően válasszunk lábbelit. Ha csak nem muszáj, ne viseljünk egész nap magas sarkú cipőt, inkább tartsuk meg a különleges alkalmakra.Ha mégis magas sarkúban indulunk el otthonról, vigyünk magunkkal kényelmes váltócipőt. Ha nem tudunk lemondani a magas sarokról, akkor se viseljük minden nap. Lehetőleg felváltva hordjunk magas sarkú és lapos sarkú cipőt!
Kerüljük a hátul nyitott cipőket, mert ezek járás közben a lábujjakat „kapaszkodásra” kényszerítik, ami hosszabb távon deformációt okoz. Fontos, hogy a boltozatot tartó izmokat tornával is megerősítsük. Sajátítsunk el néhány könnyen elvégezhető gyakorlatot.
Lehetőleg délután menjünk cipőt vásárolni. A nap folyamán ugyanis a láb mérete egy kicsit megnő, s így a délután vásárolt cipő biztosan kényelmes lesz a nap bármely szakában. Mindkét lábra próbáljuk fel a kiválasztott cipőt, mert előfordulhat, hogy az egyik valamivel nagyobb, mint a másik. A felpróbált cipőben mindig járkáljunk egy kicsit. Figyeljük meg, hogy lépéskor nem nyomja-e lábujjainkat a cipő eleje, nem tör-e, szorít-e valahol. Várandósság idején nőhet egy kicsit a lábunk, és ez a baba megszületése után is gyakran megmarad. Cipővásárláskor vegyük figyelembe megváltozott lábméretünket. Ne válasszunk túl szűk orrú cipőt. Ha szűk a cipő orra, akkor a lábujjak összetorlódnak, emiatt a középső ujj irányába tolódik minden ujj, ami kedvez a bütyök kialakulásának. Ne válasszunk túl merev talpú lábbelit se. Ha ugyanis túl merev a cipő talpa, akkor viselése megváltoztatja a lábizmok dinamikáját, ehhez pedig egész testünknek alkalmazkodnia kell. Lehetőleg csak természetes anyagú, jól szellőző lábbelit válasszunk. A szandálok nagyon vékony pántjai hosszabb viselés esetén szoríthatják a bokát vagy a lábujjakat, rontva a végtagok keringését.
Használjunk jó minőségű cipőbetétet. A megfelelő betét nem merev, hanem rugalmas, továbbá igazodik az aktuális terheléshez és a láb igénybevételéhez. Sajátítsunk el néhány lábtorna gyakorlatot, és kitartóan végezzük minden nap. Nagyon kellemes és pihentető, ha kis időre felpolcoljuk a lábunkat ülő helyzetben. Ügyeljünk arra, hogy a sarok magasabbra kerüljön, mint a térd, és a térdünk legyen kényelmes, nyújtott pozícióban. Néhány perces hűtés jelentősen csökkenti a láb égő érzését vagy a duzzanatot, és serkenti a vérkeringést. Hideg-melegvizes váltófürdővel szintén javítható a láb keringése. Nyugtató hatása van, ha a zuhanyzást követően jégzselét használunk, vagy ha hűsítő krémet masszírozunk a lábunkba.
Hozzászólás zárolva.