Facebook hozzászólás
150

3 tipp, hogy a kerítéscsere ne váljon rémálommá

“Egy kerítés cseréje igazán nem nagy ügy” – gondolhatnánk, és elsőre valóban így tűnik, de azért tartogathat olyan buktatókat, amelyekkel csak akkor szembesülünk, amikor már belevágtunk a munkálatokba. A következőkre például kiemelten érdemes odafigyelni.

Megbízható szakembert válasszunk

Ha olyasféle kerítést szeretnénk, amihez némi kőműves munkára is szükség lesz (például tömör betonfalat vagy lábazatot és oszlopokat igényel), akkor cseppet sem vagyunk könnyű helyzetben. Manapság ugyanis egyre nehezebb precízen dolgozó, minőségi munkát végző, megfizethető szakembert találni, aki ráadásul nem csak hónapok múlva tudja elvállalni a feladatot. 

Bár elsőre logikusnak tűnhet, hogy az internetet hívjuk segítségül a kereséshez, de ne feledjük, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar. Nem egy olyan esetről hallani, hogy a “szaki” vagy csapnivalóan dolgozott, vagy felmarkolta az előleget és egyszerűen csak köddé vált.  

Sokkal biztonságosabb, ha inkább körbekérdezünk az ismerőseink közt, hátha akad valaki, aki nemrég építkezett vagy felújított, és tud ajánlani olyasvalakit, akivel elégedett volt. 

Készítsünk költségvetést!

Legyünk őszinték: a legtöbbünknek bizony nem áll rendelkezésre korlátlan mennyiségű pénz, így a kerítés cseréjénél is meg kell szabni egy határt, hogy legfeljebb mekkora összeget tudunk áldozni e célra. 

Ennek a pénzösszegnek az ismeretében pedig kezdődhet a “matekozás”: kérjünk árajánlatot a szakemberektől a munkadíjra, számoljuk ki, hogy mennyibe fog kerülni az alapanyag, és közben figyeljünk arra, hogy ne lépjük túl a meghatározott keretet. 

Ha Nívó Kerítést választunk, akkor könnyű dolgunk lesz, ugyanis a cég weboldalán egy egyszerűen használható árkalkulátor is található: a program használatával máris kapunk egy megközelítőleges összeget, az utolsó lépésben pedig konkrét árajánlatot is igényelhetünk. 

A kerítéselemeket ráadásul alapszintű barkácstudással, házilag is fel lehet szerelni, így ha a lábazat és az oszlopok készen állnak, akkor ehhez a művelethez már nem lesz szükség szakemberre, így a költségekből is lefaraghatunk. 

Minőségi alapanyagokat vásároljunk!

A tudjuk miből ugye nem lehet várat építeni, ez pedig természetesen az építőiparra is igaz. Hiába találtunk egy ügyesen dolgozó szakit, ha az alapanyagok minősége silány, akkor valószínűleg a végeredmény sem lesz olyan, mint amilyennek elképzeltük. 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!