Facebook hozzászólás
209

A vodkát övező titkok, amikkel érdemes tisztában lenni

A vodkát övező titkok, amikkel érdemes tisztában lenni

A minőségi vodka fogyasztása mindig kellemes ízélménnyel ér fel, különösen akkor, ha mindezt remek társaságban tehetjük meg. Hogy a vodka kortyolása közben sztorikban se szenvedjünk hiányt, ebben a cikkben szolgáltatunk némi muníciót.

Merthogy olyan érdekességeket osztunk meg a vodkával kapcsolatban, amik úgymond a radar alatt lelhetők fel, ezért sokan nem ismerik őket, mi pedig népszerűek lehetünk a megosztásukkal.

Honnét is származik pontosan a vodka kifejezés?

A szálak az orosz nyelvben használatos „voda” szóra vezethetők vissza. A kifejezés jelentése víz, és a vodka makulátlan tisztaságára utalnak vele.

Egy kis vodkaföldrajz

Mi a közös Svédországban, Finnországban, Észtországban, Lettországban, Litvániában, Oroszországban, Lengyelországban, Fehéroroszországban és Ukrajnában? Mindegyik északon fekvő államnak számít, az éghajlatuk pedig túl hideg a szőlőtermesztéshez.

Vodkát viszont könnyedén találhatunk ezekben az országokban, amit egyébként gabona vagy burgonya desztillálásával készítenek.

Miért szokás a vodkát hűtve kínálni?

Természetesen az ízélmény fokozása végett. A hideg ugyanis könnyebbé, lágyabbá varázsolja a vodkát, mégpedig a textúra növelése által.

Vodkát fogyasztva ezért kerülhető el a kegyetlen másnaposság

Ezzel kapcsolatban fontos tényezőnek számít a kongenerek, vagyis az alkoholos italokban megtalálható speciális kémiai összetevők fogalma. Bizonyított tény, hogy minél több van a kongenerekből egy italban, annál kínzóbb lehet a fogyasztása utáni másnaposság.

A minőségi vodkákban viszont alig akad ebből az összetevőből, úgyhogy emiatt a nagyobb mennyiség elfogyasztása sem okozhat kegyetlen macskajajt.

Most akkor melyik az egészségesebb, a vodka vagy a vörösbor?

Nemcsak a kongenerek miatt, hanem a minőségi vodka egyéb hozzáadott értéke kapcsán is. A vodka ugyanis nemcsak élénkíti a vér szívbe áramlását, de ezenfelül a koleszterinérték kedvezőbb alakulásában is szerepet játszhat. Persze csak úgy, ha mértékkel fogyasztjuk.

Nem árt tudni, hogy a vodka nem tartható el örökké

Tetszik vagy sem, a már kinyitott vodkának van egy bizonyos szavatossági ideje. Ennélfogva tizenkét hónapon belül erősen ajánlott az utolsó cseppig meginni, máskülönben a minősége vissza fog esni.

Vodkát a gluténérzékenyek is jó eséllyel fogyaszthatnak

A nagyobb vodkagyártók váltig állítják ennek az igazságtartalmát. Persze a kérdés kapcsán akad vita bőven, úgyhogy döntő bizonyíték keresése végett célszerű a háziorvosunkkal is egyeztetni.

A vízzel összevetve bizony a vodka könnyebbnek számít

Általános iskola óta tudjuk, hogy egy liternyi víz súlya pontosan ezer gramm. Viszont azt kevesen ismerik, hogy egy liter vodka mindössze kilencszázötven gramm súlyú, köszönhetően a benne megtalálható és alacsonyabb sűrűségű etanolnak.



Facebook hozzászólás

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!