Facebook hozzászólás
267

Elérhető utazási desztinációk a hosszú hétvégére külföldön

Magyarországnak rengeteg csodás helye van, ezt tudja szinte mindenki, aki hazánkban látta meg a napvilágot vagy legalábbis sok időt töltött itt. Sőt, sok külföldinek elég egy-két nap vagy akár néhány óra, hogy beleszeressen a magyar fővárosba, a Balatonba vagy egy másik városba, faluba vagy tájba. Azonban hazánk nemcsak a saját jogú csodálatos látnivalói miatt került fel Európa és a világ térképére (hiszen sokan Észak-Amerikából, Kínából, Ausztráliából látogatnak el hozzánk), hanem földrajzi elhelyezkedése miatt az egyik legkiválóbb helyen található, ha arról van szó, hogy rövid utazásokkal bejárható legyen több kultúra, nyelvi környezet stb.

Hány országot lehet meglátogatni 24 óra alatt?

A Guiness világrekordok gyűjteménye szerint 24 óra alatt 13 országot meg lehet látogatni. Nem véletlenül találjuk ezek között Csehországot, Szlovákiát, Magyarországot és Ausztriát. Persze ez nem lesz kellemes vakáció, és mi nem ezt ajánljuk, de mégis sokatmondó, hogy ez a 2017-es rekord (és más, hasonló rekordkísérletek) is a régióban, hazánkat is magukban foglalva történtek.

És hányat érdemes meglátogatni egy hosszú hétvége alatt?

A magyar utazók sokan a történelmi Magyarország területén szeretnek utazni, amelynek több oka is van. Az egyik a nyelvtudás (vagyis annak hiánya): kényelmesebb olyan területekre utazni, ahol beszélnek magyarul. Ezek a helyek pedig nincsenek túl messze: néhány óra alatt elérhető a történelmi Felvidék, Kárpátalja, Erdély és Partium és Vajdaság is. Igaz, a magyar-ukrán határokkal óvatosan kell bánni, előre fel kell készülni, ha nem akarunk fél napot (és / vagy akár egy teljes éjszakát) a határon állni: ez főleg Magyarország felé probléma egyébként.

De ha egy szót sem beszélünk külföldi nyelveken, akkor is érdemes szerintünk nekivágni a környező országok megismerésének: azoknak is, amelyek kulturálisan kevésbé kapcsolódnak Magyarországhoz.

A mi kedvenceink

Az A-lista

A Budapestre utazó külföldiek általában néhány (2-5) napot töltenek Budapesten, mielőtt továbbindulnak. És hogy hová? Aki először jár a régióban, azok általában Bécs, újonnan egyre többen Pozsony (Bratislava), Prága vagy éppen Krakkó felé veszik az irányt. Ha ezeket a városokat nem ismerjük még, mi ezekkel kezdenénk a sort.

További irányok

Azonban nincs kőbe vésve, hogy keletre vagy délre ne indulhatnánk útnak: Szarajevó egy különleges ékkő a Balkánon, Belgrádot sokan az éjszakai élete miatt keresnek fel, az Adria felé Zágráb egy kitűnő megálló lehet egy-két éjszakára és aki megtapasztalna egy másik világot, Európától sok szempontból távolabb, a volt Szovjetunió területén, Lviv (Lemberg) lehet egy kiváló választás.

Kisebb városok, ismeretlenebb régiók

Ha az ember már megismerte Prágát és úgy érzi, elmerülne Bohémiában (a történelmi Csehországban), akkor ne hagyja ki Cesky Krumolovot, sokak szerint a világ egyik legszebb kisvárosát, Tábort, a szlovák határtól nem messze található, romantikus Mikulovot és a Letnice-Valdicei kultúrtájat.

Szlovákiában a hegymászás az Alacsony- és Magas-Tátrában kiváló elfoglaltság, főleg nyáron, bár érdemes olyan túrákat választani, amelyek nem terhelődnek túl.

Szerbiában Belgrád mellett vagy helyett sokan szeretik Szabadkát (Subotica) és Újvidéket (Novi Sad), amelyek kisebb, barátságosabb városok. Ha pedig Belgrádon túl keresünk desztinációkat dél felé, Montenegro lehet egy kiváló úti cél. Az utóbbi időben nemcsak a neve, de a kaszinók terén is felvette a versenyt Monte Carloval, bár sokak szerint az online kaszinók (pl. legjobbmagyarkaszinok.com) jobb megoldás erre.

Ha már Szarajavóba eljut az ember, akkor a legtöbben Mostart sem hagyják ki és érdemes lehet egy körtúra során megtekinteni a boszniai oldalon található Una Nemzeti Parkot, majd a horvát oldalon a jól ismert Plitvicei Nemzeti Parkot.

Két keréken, négy keréken? Földön, vízen, levegőben?

Ha az embernek sok ideje van, de kevés pénze érdemes lehet biciklivel, esetleg motorral, akár robogóval útnak indulni, igaz, nem január végén, hanem kellemes nyári melegben. Így azonban nem lehet túl messze jutni egy-két nap alatt.

Egyértelmű megoldás az autó, hiszen Budapestről a szélrózsa (majdnem) minden irányába autópályán is nekivághatunk az utazásnak, de kiváló összeköttetések vannak vonattal és busszal is.

És míg kb. 20 éve a repülés drága kiváltságnak számított, ez nagyban megváltozott mára a fapados járatokkal, amelyeket olyan cégek üzemeltetnek, mint a WizzAir, a Ryanair vagy az Easyjet.

A földrajzi távolságok ugyanolyan rövidek (globálisan nézve persze), de autó, vagy főleg bicikli helyett repülőgéppel valóban rengeteg helyszín érhető el. Még olyan egzotikus úti célokat is érdemes lehet felkeresni egy hosszú hétvége alatt, mint a Tirana, az egyiptomi Hurghada, Kutaisi Georgia-ban (Grúziában), Tel-Aviv és/vagy Jeruzsálem Izraelben, Amman és/vagy Aqaba Jordániában vagy éppen Moszkva, Szentpétervár, esetleg az Egyesült Arab Emírségek felkeresése.

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!