Ezért érdemes minden nap biciklire ülni
A kerékpározás jótékony hatásairól nem lehet eleget beszélni, hiszen egészségesebbé tesz és védi a környezetünket, ráadásul szerepet játszik a városi zajterhelés és szmog csökkentésében. Nem csupán sporttevékenységként, hanem közlekedésként is tekinthetünk rá; a kerékpározásnak köszönhetően rendszeres testmozgást végezhetünk – megerőltetés nélkül.
Ha rendszeresen biciklire pattanunk, a tüdőnk állapota is javul. Sajnos tényszerű, hogy a forgalmas közutakon jelentős szmoggal találkozunk, több kutatás szerint azonban ez a szennyezés még mindig kisebb mértékű, mintha ugyanazt az utat gépkocsival tennénk meg. A magyarázat abban rejlik, hogy biciklizés közben a fejünk magasabban helyezkedik el, illetve a szabad levegőn a légmozgás tisztító hatása is érvényesül. A gépkocsik utasterébe kerülő kipufogógáz azonban nehezebben távozik, persze fontos kérdés, hogy a légszűrők mennyi szennyezőanyagot engednek az utastérbe jutni.
Végezetül meg kell említeni, hogy a kerékpározás kiváló hatással van a lelki egyensúlyra és a közérzetre. A szabadtéren végzett testmozgás bizonyítottan jótékony hatást gyakorol ránk, ami a szaporább légzésnek köszönhetően javítja az agy vérellátását. Mindeközben erősödik a szervezet természetes védekezőképessége és ellenállóbbá válik a különböző fertőzéses megbetegedésekkel szemben.
Hozzászólás zárolva.