Facebook hozzászólás
79

Milyen szempontok szerint érdemes gyerekülést választani az autóba?

Az autózás egyáltalán nem veszélytelen tevékenység. Sokszor akár a saját hibánkon kívüli események miatt is bekövetkezhet egy-egy baleset, hiába teszünk meg minden lehetséges óvintézkedést, megeshet, hogy csupán mérsékelni tudjuk a károkat, de teljesen megelőzni nem.

Amennyiben rendszeresen utazunk kisgyermekkel az autóban, a legkevesebb, amit a biztonsága érdekében megtehetünk, hogy minél nagyobb védelmi hatékonysággal ellátott gyerekülést választunk a számára. De milyen is a jó biztonsági ülés? Számít az ára? Vagy a mérete? És hogyan idomulnak ezek bele a biztosítási csomagokba? Ezekre a kérdésekre találhatsz választ ebben a cikkben.

Isofix vagy nem?

A gyerekülések kiválasztásánál mindenképpen számolnod kell azzal, hogy kétféleképpen rögzítheted ezeket az autóba. A 2013 után készült autókban már kötelező jelleggel található Isofix rögzítési pont. Amennyiben ezelőtti gyártmányú autód van, okvetlenül ellenőrizd ezt a vásárlás előtt. Ha nem rendelkezel ilyen felszereltséggel, akkor hagyományos, biztonsági öves rögzítéssel tudod megoldani a gyerekülés elhelyezését. 

Vedd figyelembe azonban azt is, hogy nem elég csupán a gyerekülés rögzítésére odafigyelni. Mit sem ér az egész, ha a veled utazó gyermek nincs rendesen bekötve az ülésbe. Mindig ellenőrizd az utazás előtt, hogy megfelelő feszességű-e a gyerkőc biztonságáról gondoskodó övszál. A biztosításokban érdemes megnézni a szerződési feltételeket, de a legtöbb esetben a megfelelően rögzített gyermekülés és a benne utazó biztonságára is kiterjed a szolgáltatás.

Szeretnéd, ha azzal a tudattal autózhatnál, hogy állandó védelemmel vagy ellátva minden eshetőségre? Kösd meg online minden gépjármű biztosításodat, hogy biztonságban tudhasd szeretteidet az egész út során.

Mekkora méretű gyerekülésre lesz szükség?

A KRESZ előírásai szerint 150 cm-es magasság alatt minden gyereknek kötelező a gyerekülés használata. Annak érdekében, hogy minél specifikusabb védelmet biztosítson az ülés, különböző méretkategóriákat alakítottak ki. Egyes besorolások a gyermek magassága szerint kategorizálnak, míg mások a testsúly szerint. Minden esetben ellenőrizd tehát, hogy melyik kategóriába tartoztok, mert a kisebb méretű ülés kényelmetlen lehet egy hosszabb utazás során, a nagyobb méret pedig nem nyújt kellő védelmet például az ostorcsapás hatástól vagy az oldalirányú ütközés esetén sem.

Értékelési szempontok

Egy biztonsági gyerekülés egyáltalán nem olcsó mulatság. A vásárlás során azonban érdemes körültekintőnek lenni, és az árcédula helyett az interneten is elérhető tesztelési eredmények alapján kell választani. Előfordulhat ugyanis, hogy a legdrágább termékek között találsz olyat, ami kimondottan rosszul teljesített a törésteszteken.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

Egyéb

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!