Facebook hozzászólás
105

12 éttermet felfüggesztettek

Az Igazgatóságok november 21-én kezdték el, és december 31-ig folytatják azokat a kiemelt ellenőrzéseket, melyek során az ünnepi hagyományokhoz kapcsolódó termékeket fokozottan vizsgálják.  

A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) koordinálásával a Megyei Kormányhivatalok alá tartozó Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságok, illetve a Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságok téli kiemelt élelmiszerlánc ellenőrzést hajtanak végre. A hatóságok célja, hogy a Karácsonyt és a Szilvesztert megelőző megnövekedett kereskedelmi forgalom mellett is, minőségi és az élelmiszerbiztonságnak megfelelő termékek kerüljenek a polcokra.

Az Igazgatóságok november 21-én kezdték el, és december 31-ig folytatják azokat a kiemelt ellenőrzéseket, melyek során az ünnepi hagyományokhoz kapcsolódó termékeket fokozottan vizsgálják. A három szakaszban zajló téli ellenőrzések alkalmával kiemelten figyelnek arra, hogy az ilyenkor a szokásosnál nagyobb élelmiszer-kínálat megfelelően legyen tárolva, a kereskedők biztosítsák a lejárt szavatosságú áruk selejtezését, és a leárazott termékek is megfelelő minőségűek legyenek. Az ilyenkor nagy számban vásárolt halak esetében az ellenőrzés kiterjed a halak beszerzési és értékesítési árának vizsgálatára is. Amennyiben a szakemberek az élőhal beszerzési ára alatti értékesítésével találkoznak, a forgalmazó bírságra számíthat.

„A vizsgálatok az élelmiszeripari termékekre, többek között az édességekre és húskészítményekre, valamint a halászati termékekre vonatkoznak, továbbá az ellenőrzés kiterjed a vendéglátásra is, különös tekintettel az ázsiai vendéglátók ellenőrzésére” – emelte ki Dr. Kardeván Endre, élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár.

A vizsgálatok első szakasza december 4-én lezárult, melynek keretében 1 954 ellenőrzésre került sor, köztük élelmiszeripari előállítóknál, vágóhidaknál, édesipari termelőknél is jártak az Igazgatóságok szakemberei. Több mint 18 ezer élelmiszert vizsgáltak meg, melyből – beleértve a zöldség-gyümölcsöt és a borászati termékeket is – a vizsgált tételek 1,8 %-át, 46,7 tonna élelmiszert vontak ki a forgalomból, közel 13 millió Ft értékben. A legtöbb hiányosság a higiénia területén jelentkezett, de kifogásolható volt a forgalmazott termékek minősége is, több esetben pedig nem volt megfelelő a dolgozók egészségügyi alkalmasságának, illetve a képzettségüknek a dokumentálása. Az ellenőrök 55 esetben csupán a figyelmeztetés eszközével éltek, 87 alkalommal viszont, összesen 7,9 millió Ft értékben bírságot szabtak ki.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!