Facebook hozzászólás
3 554

17 ÉVESEN A HALÁLBA MENEKÜLT

35 éve lett szépségkirálynő Molnár Csilla

Ki tudja, miért van az, hogy bizonyos emberek halála egy fájó pillanat csupán, másoké pedig soha el nem múló gyász… Marilyn Monroe vagy James Dean évtizedek múltán is ikonok és valamiért Molnár Csilla is ott maradt a szívünkben.

Gerlóczy Magdi Fotó: Pinterest
Gerlóczy Magdi Fotó: Pinterest

Újabb szünet a szépségversenyekben

Halálának hírére az akkori szépségversenyt leállították és 3 évig nem is rendeztek újabbat.
Az 1989-es Miss Hungary Gerlóczy Magdolna lett, akinek frizurája és termete nagyon hasonlított Csilláéra – sokan ennek tudják be győzelmét. Akárhogy is, ő volt az első aki képviselhette Magyarországot a Miss World választáson. Mégis a harmadik helyezett Geszler Dorottya tudott igazi karriert építeni a versenyen való részvételből.

Még egy szépségkirálynő választást érdemes megidéznünk, az 1991-est, ahol Bálint Antónia lett az első, Rába Tímea a második, de később meztelen fotók miatt mindkettejüktől elvették címeiket, amiből hosszú pereskedés után mégis ők kerültek ki győztesen.

Azóta jelentősebb botrányok nélkül sikerülnek a szépségkirálynő választások, maximum olyan kisebb purpárlék vannak, mint pl. amikor Kocsis  Korinna visszautasította a neki ítélt címet.

Kisiklott az életük

A legnagyobb vesztes kétségtelenül Molnár Csilla és az ő családja. A tragédiát nem tudták feldolgozni, szülei elváltak, öccse is teljesen kifordult önmagából, jelenleg gyilkosságért ül. A férfi nem bánta meg tettét, érzelemmentesen beszél bűneiről. Csillával kapcsolatban sajátos meggyőződése, hogy beszervezték kémnek, ezért kellett kimenteni az országból, de nővére él, valahol Dél-Amerikában.

Csilláról Friderikusz Sándor könyvet írt, Isten óvd a Királynőt! címmel és két dal is született róla. Az Első emelet Szépek szépe balladája kevésbé ismert, mint a későbbi Álmodj királylány, Homonyik Sándor előadásában.

Az első ’szocialista szépségverseny’ győztesének pár éve szobrot is állítottak szülővárosában Fonyódon. A botrányos körülmények között készült Pauer-féle bronzszobor a Nemzeti Galériában látható.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!