Facebook hozzászólás
476

5 tipp kullancstámadás ellen

Ha házi kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok természetesen nemcsak az embereket szemelik ki maguknak mint potenciális lakókocsit, hanem az állatokat is. Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet.

  1. Szerezzünk be bolha- vagy kullancsriasztó nyakörvet!
  1. Az állat szőre közé, a bőrébe dörzsöljünk be ún. „spot on” készítményt!

Ez azért célszerű, mert egyrészt kullancsriasztó hatása van, másrészt ha ez a kullancsnak mégsem elég, és mégis vámpírüzemmódra vált, a zsírszövetbe raktározódott készítmény elpusztítja a parazitát.

Kullancs közeli, Kép: sajtóanyag
Kép: sajtóanyag
  1. Adjunk tablettát háziállatunknak!

Beszerezhetünk olyan szájon át beadandó pirulát is, ami akár három hónapon keresztül is képes távol tartani kedvencünktől a vérszívókat.

Kutyajó világú kutyavilág
Egyre népszerűbb a kutyás nyaralás, már a háziállattal rendelkező vendégek negyede utazik rendszeresen kedvencével, vagy üdültek már legalább egyszer együtt a Szallas.hu állatok világnapja alkalmából készített kutatása szerint. A közös vakáció hátterében rendszerint az áll, hogy nincs kire hagyni az állatot. Jellemzően alig néhány ezer forinttal költenek többet kutyás nyaralás esetén, de a szállásadók jó része felárat sem kér a négylábú szállóvendég után. Az utazók összességében úgy látják, az állatbarát lehetőségek évről évre bővülnek.
  1. Tegyünk ultrahangos bilétát háziállatunk nyakörvére!

Az állatorvos szerint ez azért előnyösebb megoldás, mert a kullancsokat az állat 1,5-2 méteres körzetében riasztja el, így ha mondjuk a kutyát pórázon vezeti a gazdája, ő is védelem alatt áll.

  1. Kedvencünket is vizsgáljuk át hazaérkezés után!

Ha találunk kullancsot, természetesen távolítsuk el, ezt követően pedig tartsuk figyelemmel az állat viselkedését.

Kutya és gazdája az erdőben, Kép: sajtóanyag
Kutya és gazdája az erdőben, Kép: sajtóanyag

Ugyanis – figyelmeztet Mátray Árpád -, ha a kutya bágyadt, lázas vagy étvágytalan, vizelete pedig barnás színű, azonnal állatorvoshoz kell fordulni, hiszen az ezeket a tüneteket kiváltó ún. babézióis akár életveszélyes is lehet.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!