Facebook hozzászólás
1 030

NÉGYLÁBÚ ÚTITÁRSUNK

6 tipp a kutyás nyaraláshoz

A kutyák a legtöbb helyen családtagnak számítanak, akiktől nem szívesen válunk meg a nyaralások alkalmával sem, akár még külföldi célpont esetén sem. Az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban.

4. Útipatika baj esetére!

Biológiai szempontból a kutyák sem viselkednek másként, mint az emberek egy idegen országban. Az idegen tápok, ételek, a szokatlan víz náluk is hasmenést, hányást okozhat, a sós tengervíz kiszáradást, szőrhullást okozhat, a naptól kiütések jelenhetnek meg a bőrükön. Érdemes ezért úti patikával készülni a kutya esetében is. Ha tehetjük vigyük magunkkal a megszokott tápját, és elsősorban palackozott vízzel itassuk. Az állatgyógyszerek határon való szállítása csak külön orvosi papírral lehetséges, így inkább a természetes étrendkiegészítőket csomagoljuk el baj esetére. A huminsav például pár óra vagy nap alatt megszünteti a hasmenést, a hányást, sőt a belőle készült krémek sikeresen kezelik a viszketést, az esetleges bőrproblémákat. Utazás előtt már itthon érdemes elkezdeni valamilyen immunerősítő kúrát, hogy erősen vágjon neki a kutyus a nagy kalandnak.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

Nem elég az úti lapu a szőrösnek

Cica a bőröndben, Kép: pixabay
Kép: pixabay

A statisztikák szerint csak Európában 7,5 millióval nőtt a kisállatként tartott macskák és kutyák száma az utóbbi három évben. A folyamatosan növekvő szám miatt érdemes közelebbről is megvizsgálni a kisállatszállításhoz előírt szabályokat, hiszen a gazdiknak biztonsági okokból számtalan előírást követniük kell: a légi szállítás papírmunkával, állatorvosi kontrollal és kötelező oltással is jár.

5. Kötelező a kutya útlevel külföldön!

Az Európai Unióban és azon kívül különböző szabályok vonatkoznak a kutyusok határátlépésére. Az Állatorvosi Kamara kisállat-útlevélről szóló weboldala hasznos információkkal szolgál arról, hogy miként lehet igényelni a szükséges határátlépési dokumentumokat, és hogy milyen védőoltások szükségesek az egy-egy országba való belépéshez. Az kutya-útlevél egyébként csakis az éves veszettségi oltás beadatásával érvényes, így, ha nyaralás előtt az állatorvosnál járunk, akkor igazoltassuk le kedvencünk oltásait az útlevélben is. Ezzel ugyanis az uniós országok között szabadon szállíthatjuk a kedvencünket, és ezt az iratot kérik a repülőtereken is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!