682 millió ember fog Alzheimer-kórban szenvedni!
A WHO felismerte a demencia problémájának méretét és összetettségét, szorgalmazza, hogy a demenciát kritikus közegészségügyi fontosságúnak tekintsék a világ országai.
– finanszírozzanak olyan preventív ismeretterjesztő és figyelemfelhívó programokat, amelyek arról tájékoztatják a társadalmat, hogyan csökkenthető a demencia kialakulásának kockázata.
Alzheimer Világnapi Esemény
ALZHEIMER VILÁGNAPI MEMÓRIA-HÍD KONCERT
„Jobb Veled a Világ ÉlőLáncReakció” indul világ körüli útjára
az emberek boldogabbá válásáért tudatos jócselekedetekkel
Helyszín: Budapest, V. ker. Vörösmarty tér
Időpont: 2012. szeptember 21. (péntek) 17.00 – 18.30
Közreműködők:
Bagdi Bella énekes
Berkes Gabriella musical színművész
Berkes Olivér előadóművész
Dávid Viktória Lyra-díjas gospel énekes
Jazz And More – karigazgató: Halkovics Ágnes
Műsorvezető: Berkes Gabriella musical színművész
A koncert szervezője: Himmer Éva
A művészek azért vállalták a fellépést, hogy segítsenek felhívni a társadalom figyelmét a gyógyíthatatlan Alzheimer-kórra, amelynek bárki „áldozata” lehet, így egyre többünk nagyszülei, szülei, rokonai, barátai és ismerősei is.
A Nemzetközi Alzheimer Társaság „Álljunk ki! Beszéljünk róla! Tudom! Teszem!” („Stand Up! Speak Out! I Can! I Will!”) világméretű kampányához csatlakozva indítjuk útjára a „Jobb Veled a Világ – ÉlőLáncReakció” kampányunkat, amely most éppen az Alzheimer-kórt övező stigmák, tabuk és tévhitek megszűnését segíti elő,de megteremti a lehetőségét annak is, hogy a szeretet, az elfogadás, az összefogás, az egymásért érzett felelősség kimagasló példája legyen itthon és világszerte is.
Széles körű összefogásunkkal hídként kívánunk szolgálni a közösség javára, amely bizonyára hatással lesz a saját és családunk életére és potenciálisan a nagyvilágra is.
A MEMÓRIA HÍD üzenete
• A Memória Híd összekötő kapocs az Alzheimer-betegek, a családok, barátok, ismerősök és a társadalom tagjai között.
• Meggyőződésünk, hogy az Alzheimer betegektől mindannyian sokat tanulhatunk arról, hogy kik vagyunk és mi tesz bennünket emerivé; saját emberiességünkre tudnak emlékeztetni, amiről időnként megfeledkezünk.
• Az Alzheimer-betegek tanítani tudnak bennünket türelemre, figyelni a szavakon túli jelentésekre, hogyan engedjük el a jelentéktelen dolgokat, hogyan éljünk a jelenben, hogyan fogadjuk humorral és méltósággal a változásokat. Az Alzheimer-betegek megtaníthatnak bennünket arra, hogyan szeressük az életet és egymást.
• A Memória Híd egy más megközelítése az odafigyelésnek, a tanulásnak és a szeretetnek.
Hozzászólás zárolva.