Facebook hozzászólás
639

A harmónikus közös életért tenni kell

8 dolog, ami tartóssá tesz egy házasságot

A pandémia nem kíméli a párokat. Hiába erős a kötelék, a jelentősen több együtt töltött idő a még jól működő kapcsolatokat is megtörheti. Az egy térbe szorult munka és magánélet napi nézeteltéréseket generálhat. Ezek a tanácsok segíthetnek tartossá tenni a házasságot, és a kapcsolatot.

#1 Megállapodni az irányelvekben és azok ütemezésében

A tennivalók naptárának elkészítésétől elkezdve az alvási ütemtervek megbeszélésig nagyon fontos, hogy meghúzzuk a személyes határainkat. Szükség van kompromisszumokra, arra, hogy közösen megállapítsuk az együttélés irányelveit. Lehet, hogy az is segít, ha beosztjuk, ki melyik helyiséget mikor használja.Gyakori probléma, hogy a fürdőszobán is osztozkodni kell, és ez már kora reggel feszültséget okozhat. Írjunk menetrendet és tartsuk magunkat hozzá!

#2 A házimunka megosztása

Egy tanulmány szerint a házastársak 56%-a vallja, hogy a házimunka megosztása fontos lépés a sikeres házasság fenntartásához. Ez az együttélő párokra is vonatkozik. A partnerek saját rendszert hozhatnak létre a feladatok kiosztására, delegálására, a képességeiktől és a szabadidejüktől függően. A közösen elvégzett teendők erősítik a kapcsolatot legyen szó porszívózásról, vagy ablak pucolásról.

Foto: Depositphotos

#3 Beszélni kell a pénzügyekről

A házimunkához hasonlóan a háztartási kiadások terén is nem árt a megosztott  felelősség. A fizetéstől függően mindenki beleszáll a számlák befizetésébe. Beszélgessünk a pénzügyeinkről, a tartozásokról és állítsunk fel közeli és távolabbi pénzügyi célokat is. Az Amerikai Pszichológiai Egyesület további tippeket oszt meg arról, hogyan lehet elkerülni a családon belül a pénzügyi problémákat. Egyik megszívlelendő jótanácsuk: rendszeresen vizsgáljuk felül kiadásainkat és megtakarításainkat.

#4 Meg kell tanulni együttélni a másik fél bosszantó tulajdonságaival

A párok az együttélés során szembesülnek a másik jó és rossz szokásaival. Az egyiküket az idegesíti, hogy a másik széthagyják a lakásban a piszkos ruhát, a másiknak a reggeli készülődés lassusága megy az agyára. Miért is ne hunynánk szemet  ezeken a bosszantó szokásokon, ha ez a béke ára? 

#5 Saját rituálé kialakítása

Azok a párok, akik együttélnek és közös rituálékat alakítanak ki, több pozitív érzelmet visznek bele a kapcsolatukba, így kiegyensúlyozottabbakká válnak. A közös pillanatok lehetnek olyan apróságok is, mint egy sorozat együttnézése, közös edzés, vagy közös zenehallgatás, olvasás, vagy egy közös masszázs.

#6 Teret hagyni a másiknak

Az együttélés nem azt jelenti, hogy minden egyes ébren töltött pillanatot megosszunk a másikkal. Az egyedül töltött idő az egészséges kapcsolat egyik alappillére. A magány lehetővé teszi a másik számára, hogy jobb emberré váljon, az énidő lehetőséget ad arra, hogy átgondoljuk a problémáinkat és megoldást keressünk rájuk. Ez pedig elősegíti, hogy a kapcsolat szorossá váljon.

#7 A vendégek fogadásának szabályai

Minden ember kényelmi szintje eltérő lehet, már ami a partnerük családját és barátait illeti. Ezért fontos, hogy meghatározzuk az alapszabályt, amit a vendégeink be is tartanak. Előre állapodjunk meg abban, hogy ki mikor, és meddig maradhat. Így elkerülhető a helyzet, hogy a vendégek előtt pattanjanak ki a viták, ha valaki tovább marad, vagy váratlanul ott éjszakázik. Tiszteletben kell tartanunk a partnerünk kérését, ha ő nem szeretne gyakran vendégeket fogadni, vagy éppen az ellenkezőjét akarja, mint mi.

#8 Lefekvés előtt rendezi kell a konfliktust

Ha az otthonunk egy érzelmileg biztonságos hely, ez a pozitív környezet segít a konfliktusok megoldásában. Amie M. Gordon, Ph.D. szociálpszichológus szerint soha ne menjünk dühösen aludni, mert a stresszes és kimerült emberek hajlamosabbak másnap is negatívan reagálni mindenre. A szakértő azt javasolja, ha vitázni kezdünk lefekvés előtt, függesszük fel gyorsan a vitát és aludjuk ki magunkat. A konfliktusokat egyébként is könnnyebb kezelni, ha mindkét partner mentálisan a legjobb formában van, és a körülmények is jobbak.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!