A Dr.Goleman féle érzelmi intelligencia
Az érzelmi intelligencia ugyanúgy személyiségünk része, mint az intellektus. Nem lebecsülendő érték, ugyanis míg egy munka megszerzéséhez főleg intelligenciánkat használjuk, addig megtartásához főképp az EQ-nkat. Daniel Goleman egyike volt az elsőknek, akik rájöttek, hogy a társas kapcsolatok kezelésének képessége fejleszthető, s kamatoztatható az élet számos területén. Lássuk, ő miben látja az EQ jelentőségét!
Mivel az EQ társas kapcsolati képességünket jelenti, így azok a vezetők, akik érzelmi ráhatásokkal ébresztenek bizalmi viszonyt, szorgalmat és lelkesedést, jobb eredményeket érnek el.
Ha valaki ki tudja hozni embereiből a legjobbat, az azt jelenti, hogy vállalkozásából hozza ki a legjobbat. Az Orlando-i Sheraton Studio City-nél például egy egy évig tartó EQ kezdeményezés következtében elégedettebbek lettek az ügyfelek, nőtt a cég iránti bizalom, s így 24 százalékkal nőtt a nyereség is.
Az EQ bevezetése az iskolában
Az EQ-t használó legnagyobb területek egyike az oktatás. Durban-tól Dél-Afrikán és Jakarta-n át egészen Indonéziáig, világszerte rengeteg tanár használja érzelmi intelligenciáját, hogy sikeresebben végezze „küldetését”.
Azokban az iskolákban, ahol az igazgató egy érzelmileg intelligensebb vezetői módszert alkalmaz, a diákok egyetemi eredményei jelentősen magasabbak. Hogy miért? Mert azok az igazgatók, akik használják az EQ-jukat a tanárok bíztatásához, hogy legyenek motiváltabbak, tanítsanak jobban, ott következésképpen könnyebben sajátítják el a diákok a tananyagot, jobb teljesítményt érnek el, és javul a kapcsolatuk az iskolával. Felmérések kimutatták, hogy azok között a tanulók közt, akiknek ily módon fejlesztik a szociális és érzelmi képességét, kevesebb az erőszak és az öngyilkosságra való hajlam.
Egy Self-Science nevű gyakorlóiskolában a tanárok 100 százaléka állította, hogy a program javítja az együttműködést és a kapcsolatokat az osztályban. Az oktatók 92 százaléka egyetértett azzal is, hogy a módszer segít ébren tartani a diákok figyelmét, és jobb viszonyt kialakítani tanulók és tanárok között.
Az EQ és a mindennapi élet
Az EQ révén érzelmi önfegyelemre tehetünk szert, ami segít abban, hogy kezelni tudjuk saját érzelmeinket, s így boldogabbak legyünk. Lehet, hogy banálisan hangzik, de a boldog emberek általában egészségesebbek, empatikusabbak és sikeresebbek.
Az érzelmi intelligencia a hétköznapi örömök megízlelése révén javítja az élet minőségét. Ennek következtében kevésbé leszünk unottak és idegesek a mindennapjainkban, valamint intenzívebben részt veszünk abban, ami körülöttünk zajlik.
Hozzászólás zárolva.