Facebook hozzászólás
262

A gyerekek szenvedik meg leginkább a tálib uralmat Afganisztánban

Amióta Afganisztánban augusztus közepén átvették a hatalmat a tálibok, folyamatosan érkeznek a hírek a gyerekek elleni fokozódó erőszakról. A helyzet drámaiságát mutatja, hogy Görögországban már több mint 2000, kísérő nélküli gyermek él menekülttáborokban.

A jelentés szerzői megjegyzik, hogy a kórházak és a személyzet elleni támadások száma is tovább nőtt, amit különösen aggasztónak tartanak, tekintettel az afgán egészségügyi rendszer törékenységére és a COVID-19 járvány kihívásaira.

Az ENSZ különleges képviselője felszólította Afganisztánt, hogy a büntető törvénykönyv 2018 -as felülvizsgálatával összhangban hagyjon fel az úgynevezett bacha bazi gyakorlatával, amely a fiúkkal szembeni szexuális bántalmazás egyik rendkívül súlyos formája.

Szülők nélkül érkeznek a görög menekülttáborokba az afgán gyerekek

Görögországban jelenleg több mint 2000 kísérő nélküli gyermek él menekülttáborokban.
Sonia Nandzik, a ReFocus alapítója, a Leszboszon élő fiatal menekülteknek segítséget nyújtó kezdeményezés alapítója az Al Jazeera -nak elmondta, hogy helyben megtapasztalta, hogy a világ „nagy” eseményei miként hatnak a gyermekekre, hogyan is traumatizálják őket.

A 16 éves Amin 2020 -ban érkezett Görögországba, miután Törökországból gyalogosan átlépte a határt. Hajléktalan lett Athénban 13 éves bátyjával; a testvérek elvesztették a kapcsolatot szüleikkel, miután megpróbálták átlépni az iráni határt. „A szüleimet deportálták Afganisztánba. Nem állunk kapcsolatban sem velük, sem másokkal az országban. Elvesztettük a legközelebbi barátainkat és családtagjainkat.” – mondta.

Az olyan kísérő nélküli gyerekek, mint Amin, attól tartanak, hogy soha többé nem láthatják hozzátartozóikat. Christian Schmidt, a Europe Must Act menekültjogi szervezet szóvivője az Al Jazeera -nak elmondta, hogy a gyerekeknek erős támogatási rendszerre van szükségük, de sokan ugyanakkor nem tudnak hozzáférni még az alapvető ellátáshoz sem.

Görögország azonban kijelentette, hogy nem akar több afgánt befogadni. „Világosan kijelentjük, hogy nem leszünk és nem is lehetünk Európa kapuja azoknak a menekülteknek és migránsoknak, akik megpróbálnak bejutni az Európai Unióba” – mondta Notis Mitarachi görög migrációs miniszter az ERT állami televíziónak.

A kör tehát bezárult.

Forrás: a cikk elkészítéséhez felhasználtuk a voanews.com, az UN News és az Aljazeera vonatkozó írásait. 

Érdemes ezt is elolvasni:





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!