Facebook hozzászólás
118

A gyógyító illatok

Illóolaj, parfüm, füstölő – melyiket válasszuk? Mindegyik használata jótékony hatással van többek között a depresszióra, az alvászavarra, az idegességre és a szorongásra is.

Végül lássuk testünk illatosítását.

A parfümöt érdemes még öltözködés előtt magunkra szórni, ugyanis előfordulhat, hogy egyes ruhaanyagokon (főleg a szintetikus anyagból készülteken) maradandó foltot hagyhat. Sőt, veszélyben lehetnek egyes ékszerek is, például az igazgyöngy is megsínyli a kölni hatását.

A világos vagy száraz bőrűeknek, illetve az idegesebb, lobbanékony természetűeknek tanácsos lehet a gyakoribb parfüm használata a nap folyamán, mert az ő bőrükről hamarabb párolog el az illat.

Mivel az illatválasztás abszolút egyéni ízlés dolga, így inkább csak pár gyakorlati tanáccsal szolgálunk a használatot illetően.

Válasszunk inkább pumpás fejű (vaporisator natural spray) változatot kedvenc parfümünkből, mint pumpa nélküli verziót (eau de toilette). Ez utóbbi hátránya, hogy mivel az ujjbegyünket használjuk a kölni felvitelére, így észre se vesszük, hogy a bőrünkön lévő zsír az üvegbe jutva módosíthatja az illatot.

Aki mégis ragaszkodik ennek a használatához, az inkább öntsön kis vattapamacsra a parfümből, és csak azután vigye fel a bőrére.

Egyszerre csak keveset tegyünk magunkra kedvenc illatunkból, majd pár óra múlva, ha lehetőségünk van rá, ismételjük meg.

Óvjuk a parfümöt a fénytől és a túlzott melegtől, hogy tovább tartson az illata. A  szavatossága amúgy kb. két év, vagyis ennyi ideig tartják meg eredeti illatukat.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 455

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!