Facebook hozzászólás
89

A hererák korán támad! Ellenőrizd havonta!

A közhiedelemmel ellentétben a heredaganat nem elsősorban az idős férfiak betegsége. A daganat kialakulásában a legveszélyeztetettebb korosztály a 16-40 év közötti férfilakosság.

A rendszeres önvizsgálat segítségével azonban a még korai stádiumában felismert heredaganat könnyen gyógyítható.

A problémát tehát elsősorban nem a betegség kezelése, hanem korai felismerése okozza. Ez azért sem könnyű feladat, mert a heredaganat az esetek legnagyobb részében fájdalommentes, és nem jár különösebb panasszal. A here legtöbbször mindössze keményebb, nagyobb lesz, tapintásra csomók érezhetők benne. A szakember véleménye szerint a férfiak – még ha észlelik is a fent leírt tüneteket – a fájdalom kényszerítő hatása nélkül nem fordulnak időben orvoshoz. Ez a már csak késői stádiumban felismert heredaganatok egyik magyarázata. A szégyenérzet és szemérmesség, valamint a férfiasság elvesztésétől való félelem ugyancsak fontos szerepet játszik a vizsgálat és a kezelés halogatásában.

A szakemberek hangsúlyozzák, hogy sem maga a megbetegedés, sem a gyógyításával járó kezelések nem járnak impotenciával, illetve a nemzőképesség elvesztésével. A hererák valamennyi stádiumában, a szövettani vizsgálat céljából alkalmazott hereeltávolítás (még kétoldali heredaganat esetében is) a közhiedelemmel ellentétben nem okoz potenciazavarokat. A közepesen, illetve nagyon előrehaladott állapotban lévő daganat esetében alkalmazott komplex gyógykezelés a sebészi beavatkozás, a sugárkezelés és a kemoterápia különböző variációit tartalmazza. Fontos tudni, hogy a páciens potenciája ezen beavatkozások alkalmával sem sérülhet.

A betegség korai felismerése, így egészségünk megőrzése, illetve védelme elsősorban rajtunk áll. A heredaganat könnyen és rendkívül jó gyógyulási esélyekkel kezelhető. A herék rendszeres önvizsgálatával a férfiak hozzájárulhatnak a daganat korai szűréséhez.

Ne szégyelljék hát, és rendszeresen vizsgálják át magukat, az alábbi módszerrel:


  • Közvetlenül fürdés után, amikor a herezacskó könnyen áttapintható, lágyan tenyerére helyezve emelje meg többször előbb az egész szervet, majd külön-külön a két herét. Nem rendellenes, ha az egyik here súlyosabb és nagyobb a másiknál. Ha azonban a megszokottól eltérő súlyt észlel, forduljon orvoshoz.

  • Óvatosan, mutató- és hüvelykujja közt tapintsa körbe mindkét heréjét. Figyelje az esetleges here megnagyobbodást, illetve a tapintható csomókat.

  • A heréket a hímvessző töve felé vizsgálva csomókhoz hasonlóan kitapinthatóak az ondóvezeték és a mellékherék. Ettől ne ijedjünk meg, hiszen ez természetes.

Legalább havonta egyszer vizsgálja meg önmagát!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!