A kutya hatása a gyermekre, és a gazdájára
A kutyák rengeteg pozitív hatást gyakorolnak a velük együtt nevelkedő gyermekekre, kamaszokra, illetve gazdikra. A hatás a szociális, érzelmi, értelmi, akarati képességek fejlődésén kívül biológiai szinten is megjelenik. A kutyák különösen jó hatással vannak sérült gyermekekre – értelmileg, testileg sérült, akár autizmussal élő gyermekekre.
A kutyatartás közvetetten is hatást gyakorol az egészségre. Az említett pozitív biológiai változások mellett a kutya gondozása, sétáltatása akítv életet követel gazdijától, ehhez persze a gazdi részvételére van szükség.
A kutyatartás a mozgáson kívül a kapcsolatteremtésre is ad lehetőséget a parkban, természetben. A kutyával tartózkodó gyermekek, felnőttek több figyelmet kapnak az utcán, illetve több szociális interakcióban vesznek részt, mint a kutya nélkül tartózkodók (Mader, Hart & Bergin; 1989). 8-12 éves gyermekek szüleit megkérdezve a kutyás családok gyermekeit gyakrabban látogatják barátaik, valamint ezen családok több lehetőséget teremtenek maguknak az aktív kikapcsolódásra (Paul & Serpell, 1996). A kutyatartás kapcsolatteremtéshez vezető egyik példáját ismerhetjük meg a 101 kiskutya c. filmben, ahol a filmben szereplő pár tagjai egy parkban ismerkednek össze kutyáiknak köszönhetően
Bernáth Linda
Hozzászólás zárolva.