A legjobb ősi gyógymódok – hasmenésre
Bél- és gyomorpanaszokra, hasmenés és fertőzések megelőzésére számos hatékony gyógymód létezik. Aki nem szívesen kapkodnak a gyógyszeres dobozok után, azok most figyeljenek. Remek teákat és egyszerű tippeket gyűjtöttünk össze.
-
A fertőzéses hasmenések megelőzésére kiváló a zsályatea és az ürmöstea keveréke. Egy-egy kávéskanál 2 dl vízben, naponta háromszor, és melegen fogyasztva nagyon hatékony.
-
Bizonyos védettséget érhetünk el a fertőzéses hasmenéssel szemben, ha minden étkezés előtt 1 pohárka citromos vizet iszunk.
-
A már „meglévő" hasmenést legyűrhetjük és a beleket is megnyugtathatjuk, a borsmentatea, csalántea, édesköménytea, kamillatea, lándzsás útifűlevél- tea, és a tölgyfakéreg tea főzeteivel
-
Krónikus bélhurut esetén a gyömbérgyökér teát ajánlják a szakemberek. A gyökeret 5 percig lefedve főzzük, 10 percig ugyancsak lefedve állni hagyjuk, és naponta 5-ször 1 csészével fogyasztunk belőle.
-
A hasmenés elmulasztásában segít a koplalás, és a fekete tea is. A megfőzött teát 15 percig állni hagyjuk, és édesítésként narancslevet vagy szőlőcukrot adunk hozzá. (Gyerekeknek ne adjunk erős fekete teát!)
Néhány gyümölcs is remek „hasfogó", mint pl. az alma, a banán, no meg a citrom leve. A nem túl érett, hámozott és reszelt alma (100-300g naponta), néhány csepp citromlével segít a hasmenés gyógyításában.
A gyerekek esetében diétaként sárgarépalevest is készíthetünk: Főzzünk meg fél kg reszelt sárgarépát kevés vízben, 3 g sóval, kb. fél órán keresztül, majd passzírozzuk át, és 1 l forró vizet adjunk hozzá. Kortól függetlenül napi 1-2 liter fogyasztható belőle.
Ez ügyben sokan, sokfélére esküsznek, vannak kipróbált és ősi „szerek" is. Nagyanyáink árpa- vagy rizskását készítettek, és a fekete ribizli levével gyógyítottak.
Manapság az élesztőre, étcsokira, és az őrölt szerecsendióra esküsznek, valamint a ropira.
Fontos azonban, hogy hasmenés esetén feltétlenül ügyeljünk a folyadékveszteség megfelelő pótlására, ez különösen a gyerekeknél nagyon lényeges!
Ha nem múlik a hasmenés, haladéktalanul forduljunk orvoshoz! Csecsemők, kisgyermekek problémáját inkább szakorvos kezelje!
Hozzászólás zárolva.