Facebook hozzászólás
142

A Magyar Lovasterápia Szövetség tanfolyamot szervez

A lovasterápia Magyarországon egyre szélesebb körben ismertté váló fogalom, de kevesen tudják, hogy milyen szakmai feltételei és jelentősége van ennek a terápiás formának.

 A Magyar Lovasterápia Szövetség 2004. október 17. és 31. között rendezi meg Sarlóspusztán a terápiás lókiképzők, segítők, pszichológusok és lovasterapeuták tanfolyamát.


A Magyar Lovasterápia Szövetség 1997-ben alakult meg azzal a szándékkal, hogy az országszerte elszigetelten dolgozó lovasterapeuták munkáját egységes európai színvonalra emelje. Az utóbbi években neves külföldi szakemberek, oktatók bevonásával alakította ki a gyógytornászok és gyógypedagógusok kétéves továbbképzési rendszerét, és évente több alkalommal szervez tanfolyamot a lókiképzők, segítők, pszichológusok számára is.


A Szövetség a külföldi szakemberek segítségével kialakította azt az oktatási rendszert, amely az európai színvonalhoz igazodik, és ennek megfelelő hazai oktatógárdát képezzett ki.


A Magyar Lovasterápia Szövetség kezdettől törekedett arra, hogy létrehozzon egy saját, mintaértékű lovasterápiás centrumot, ahol a rendszeres lovasterápiás munka mellett helyet ad a továbbképzéseknek, parasportoknak, illetve a terápiás lovak kiképzésének is.


A lovasterápia Magyarországon egyre szélesebb körben ismertté váló fogalom, de kevesen tudják, hogy milyen szakmai feltételei és jelentősége van ennek a terápiás formának. 


A lovasterápia olyan komplex terápiás módszer, amely értékes eszköz a gyógyításban, a megelőzésben, a rehabilitációban és a fejlesztésben is.


Az alábbi tevékenységi köröket különböztetjük meg:


 



  1. hippoterápia (gyógytornászok által végzett mozgásterápia lovon)

  2. gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna (gyógypedagógus által végzett fejlesztő foglalkozás lovon)

  3. lovas pszichoterápia (pszichoterapeuta által végzett lovasterápia gyógyító célzattal –  jelenleg Magyarországon még csak kialakulóban van)

  4. parasport.

Az orvosi indikáció feltétel minden lovasterápia esetében.


A Magyar Lovasterápia Szövetség célja a lovasterápiával foglalkozó intézmények és magánszemélyek országos szintű összefogása, képzése és érdekeinek védelme.


Továbbá:



  • nemzetközi standardok meghonosítása

  • nemzetközi kapcsolatok kialakítása

  • a szakterületen dolgozók munkafeltételeinek javítása, a szakma elismertetése

  • tanfolyamok és konferenciák szervezése

  • tananyagok, kiadványok szerkesztése és kiadása

  • a szövetség munkáján keresztül a lovassport minden ágának népszerűsítése

  • a fogyatékos lovasok versenyrendszerének megszervezése és a paraolimpiai versenyzés feltételeinek megteremtése.

A Magyar Lovasterápia Szövetség legközelebbi tervei között szerepel egy szabvány méretű lovarda és két kisebb tornaterem kialakítása és felszerelése, valamint egy olyan számítógépes klub működtetése, ahol a különböző fogyatékosságoknak megfelelően speciálisan felszerelt gépeket tudnak használni a lovasterápiás központba látogatók.

Ezért is fontos és van nagy szerepe az október 17. és 31. között megrendezendő tanfolyamnak Sarlóspusztán.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!