Facebook hozzászólás
238

A munkahelyi stressz tesz minket beteggé?

Az Egészségügyi Világszervezet szerint a munkahelyi egészségvédelem a 21. század egyik legfontosabb egészségfejlesztési területe. A munkahelyi stressz a 21% népbetegsége, európai vezetők szerint már problémát jelent a vállalatoknál. A munkahelyi egészségfejlesztő programokat az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában a vállalatok beépítették működésükbe, hiszen általa drasztikusan csökken a betegszabadságok száma és az egészségügyi ellátás összege, növekszik a munkavállalók hatékonysága. A munkavállalók pedig egészségesebbek, mind lelkileg és testileg.

A munkahelyi egészségfejlesztési programok nem merülnek ki a dolgozók étrendjének javításán, az alkalmazottak stresszének felismerését célzó vezetői tréningek és megfelelő lépések alkalmazásán vagy a pszichikai és fizikai egészségük javításán. A komplex munkahelyi egészségfejlesztő programok egyszerre vehetnek célba több területet vagy tényezőt, amelyek hatást gyakorolnak a munkavállalók testi-lelki jóllétére. Az ilyen programoknak többek között, részét képezheti a feszültségoldás, életmód-változtatás támogatása, együttműködés növelése, munkahelyi készségek tudatosítása és fejlesztése, munka-magánélet egyensúlyának támogatása, illetve a pszichoszomatikus panaszok lelki hátterének vizsgálata.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!