A nők féltett kincse
Következő írásunkkal minden nőnek szeretnénk segíteni, ezért közreadjuk, hogy a különböző tünetek -mellfeszülés, fájdalmak, csomók- esetében mit tegyenekaz egészségünk érdekében.
Mennyire veszélyes?
A jóindulatú emlőtumorok nem válnak rosszindulatúvá, előfordulásuk nem növeli a rák kialakulásának veszélyét! Az emlőrák csak a tejjáratokból (85 százalékban) vagy a mirigyszövetből (15%-ban) keletkezik.
Puha folyadéktömlők
A mellcisztát lapos, folyadékkal telt ballonként képzelhetjük el. Menstruáció előtt gyakran igen fájdalmas, akár mandarinnagyságúra is megnőhet. Minden emlőben termelődik kis mennyiségű folyadék, ami azután a tejjáratokban észrevétlenül kiválasztódik az emlőbimbón át, vagy felveszi az emlőszövet. Ha ez a folyadék egy helyen felhalmozódik, cisztát képez.
A ciszták nem adnak okot aggodalomra, ultrahanggal jól kimutathatók, s így időközönkénti ellenőrzésük nem jelent problémát. Ha a ciszták panaszt okoznak, ki kell üríteni őket. Ezt szinte fájdalommentesen el tudják végezni az orvosok. Ha azonban a ciszta ezután többször is újból megtelne, jobb, ha műtéti úton válunk meg tőle.
Csalfa emlőfájdalmak
Bizonytalan fájdalmak az emlőalapon, fájdalmas, húzó érzés a melltől a hónaljárok irányába, bőrpír ezek a tünetek olyan okokra is visszavezethetőek, amelyeknek semmi közük sincs az emlő megbetegedéséhez. Például egy rosszul fekvő melltartó, sportolás utáni izomláz, megfázás utáni nyirokkeringési panaszok, mosó- és mosdószer-allergia mind-mind fájdalmat és irritációt válthat ki a mell területén.
Olyan melltartót kell viselnünk, amely a melleinket alátámasztja, de nem páncélként szorítja. A sportolásnál átmenetileg valamivel könnyebb edzéseket tartsunk, amíg a mellizmaink fájdalommentessé nem válnak. A bőrvörösséget például körömvirágkrémmel gyógyíthatjuk. A gyulladásba jött hónalji nyirokcsomónál ügyeljünk arra, hogy megfázásunk elmúltával újból puhává váljanak, ha ez nem történik meg, forduljunk orvoshoz. A gyulladás enyhítésére esetleg enyhe körkörös nyirokmasszázst is végezhetünk.
Kik a veszélyeztetettek?
Az utóbbi évek megfigyeléseiből egyértelművé vált, hogy a káros környezeti hatások és a felgyorsult élettempó miatt az emlődaganat rizikója már az egyre fiatalabb nőket is fenyegeti. Szerencsére a korai diagnózis kedvezően befolyásolja a gyógyulás esélyét, éppen ezért van szükség arra, hogy a hölgyek rendszeresen, minden hónapban egyszer alaposan megvizsgálják melleiket.
Hozzászólás zárolva.