A stresszoldás ábécéje
A stressz kezelésére mindenkinek meg kell találnia a saját módszerét. A világon a legtöbb ember a következő tevékenységeket gyakorolja a feszültség oldására – ábécé sorrendben.
Kamilla tea
Ez a világon a leggyakrabban fogyasztott gyógynövénytea kémiai összetevőit tekintve alapvetően nyugtató hatású.
Masszázs
A masszázs segít a testnek megszabadulni a sejtekbe rakódott mérgektől, javítja a vér- és nyirokkeringést, oxigént juttatva a szövetekbe. Csökkenti a stresszhormont (cortisol), és növeli a test endorfin termelését.
Meditálás
A különféle meditációk javítják a keringést, csökkentik a tejsav szintet (amely az izomlázat okozza) és a vérnyomást is kedvezően befolyásolják.
Nevetés
Hallottunk már olyan társaságról hazánkban is, akik azzal kezdik a napot, hogy nevetés órát tartanak Budapest parkjaiban. Nem ok nélkül! A nevetés lazítja az izmokat, és bizonyos jótékony hatású testi folyamatokat sokkal gyorsabban és jobban aktivál, mint bármely más stimulálószer.
Olvasás
Egy könyv sorain keresztül beleolvadni egy másik világba – ezért tartják sokan pihentetőnek az olvasást. Legalább addig sem gondolunk arra, hogy a való világunkban milyen teendők várnak ránk.
Pirulák
Az antidepresszánsok (hangulatjavító gyógyszerek) fogyasztása jelentősen megnőtt az elmúlt tíz év alatt. Aki viszont ódzkodik a gyógyszerszedéstől, az a gyógyfüvek között is talál olyan növényt, amely hatásos lehet a stressz kezelésére.
Relaxálás
Szánjunk időt az igazi semmit tevésre! Amikor olyan filmet nézünk meg, ami csak minket érdekel, vagy régi leveleket olvasgatunk, illetve csak fekszünk és nézzük az eget. Vajon mennyivel lenne ez a „terápia” még hatásosabb, ha az orvos javasolná?
Szervezettség
Van, akinek az ad erőt és energiát a feszültséggel való együttéléshez, ha maga körül mindent rendben tart. Még akkor is, ha mindenki más szemében ez már lehet, hogy betegesen hat.
Szesz
Az alkoholos italok stresszoldó hatása egy örök vitát képez a tudósok között. Az viszont tény, hogy a szesztől lazulnak az izmaink, és pihennek a gátlásainkat szabályzó agysejtjeink, ráadásul képesek vagyunk jól érezni magunkat anélkül is, hogy a társaságunk csupa szellemes emberből állna.
Hozzászólás zárolva.