A stresszoldás ábécéje
A stressz kezelésére mindenkinek meg kell találnia a saját módszerét. A világon a legtöbb ember a következő tevékenységeket gyakorolja a feszültség oldására – ábécé sorrendben.
Szex
Köztudott, hogy az orgazmus során a szervezetben endorfin szabadul fel, mely hasonló kémiai összetétellel rendelkezik, mint a morfium. Ezek után nem csoda, hogy miért érzi magát szeretkezés után az ember annyira kipihentnek.
Szunyókálás
A fáradtság ingerlékenyebbé tesz, és csökkenti a termelékenységünket is. Aki nem tudja az ajánlott napi hét-nyolc órás alvást tartani, annál fontos lenne, hogy kiegyensúlyozott teljesítménye érdekében koradélutánonként legalább 15-20 percet szunyókálással töltsön.
Testmozgás
A legközkedveltebb feszültségoldó a jóga, leginkább a mély, szabályos lélegzéstechnika miatt. De a mindennapi gyakorlatok – legyen az futás, vagy egy kis torna – ugyanúgy elősegítik a pihenést, vagyis az anti-stressz hormonnak, az endorfinnak a termelését.
Tévénézés
A tévézés szintén eltereli a gondolatainkat a gondjainkról, de az persze már egyéntől függ, hogy kinek milyen műsort kell ehhez néznie.
Vakáció
Már a gondolat is jó hatással van ránk, hogy legalább egy hétre vége az aggódásoknak, izgalmaknak a munkahelyen. Ha lehet, ne kollégával menjünk, mert akkor az oda vezet, hogy az egész nyaralás alatt a munkáról fognak beszélni…
Zene
Számtalanszor hallhattuk már, hogy a zene oldja a nyugtalanságot, és hat az izmok pihentetésére is. Valamint ez is segíti a szervezet endorfin termelését. Zeneterápiaként, reggelente hallgassuk útközben azokat a számokat, melyekről tudjuk, hogy ha felcsendülnek, akkor elmosolyodunk és kellemes nyugalmat érzünk.
A www.forbes.com/health nyomán
Hozzászólás zárolva.