A testfestés rejtelmei
A Mehndi nyugaton a ’90-es évek elején terjedt el, természetesen a sztárok körében. Madonna a ’98-as turnéján mehndivel lépett fel. Ezután Naomi Cambellen és Gwem Stefanin is találkozhattunk ezzel a díszítéssel. A topmodell a lábait és a csuklóját díszítette hennával. A No Doubt frontembere, nemcsak a megszokott mintákat viselte, hanem még extravagánsabb modernebb szimbólumokkal is variálta.
A henna elterjedését a szépségén kívül annak is köszönheti, hogy maximum 3 hét alatt lekopik, és a megunt minták helyére, újabb kerülhet.
A hennával készült rajzokat, még érdekesebbé teszik a bindik. A bindik a homlok közepén elhelyezett díszítések. Növényi alapanyagúak és folyadék formájában is kaphatóak. De a legelterjedtebbek az öntapadós változataik, mert ezeket könnyű használni. A test bármely részére felragaszthatók és többféle színben is megvásárolhatóak.
Hennakészítés otthon:
A jó minőségű hennapor élénk zöld színű. (Óvakodjunk a fekete hennától, mert bőrreakciókat válthat ki.). A hennaport bio illetve indiai boltokban szerezhetjük be.
A henna frissen, gyógynövény illatú. A tölcsérben kikevert formája, zöld színű túrós anyag, amelyet könnyen felkenhetünk bőrre. A mű akkor van kész, ha megszárad és magától lepereg. A minta megrajzolása gyakorlatot igényel. Az igazi bőrbarát henna száradás után már vörös színű. A rajzolat 7-12 napig marad fenn. Fokozatosan halványodik és kopik.
Allergiapróba:
Manapság nagyon gyakori az allergia. Ezért, hogy az allergiás reakciókat elkerülhessük a következőt tehetjük. A hennapépből tegyünk egy apró darabot a kéz belső oldalára, majd fedjük be egy napra a felületet. Ha nincs bőrirritáció, akkor nyugodtan használhatjuk a festéket.
Hogyan tehetjük tartóssá a megrajzolt mintát?
A hennafestés előtt a bőrt megtisztítjuk a szennyeződésektől. Erre a célra használhatunk arctejet, tonikot is. A minta tartósabb lehet, ha átradírozzuk a bőrfelületet. Lehetőleg olyan helyre kenjük a festéket, amely nincs nagy igénybevételnek kitéve. A bőrt minél többször krémezzük be, mert ez lassítja a bőr kiszáradását és lehámlását is. Ne áztassuk vízben, és ne dörzsöljük törölközővel a mehndivel rajzolt felületet. A festett területen ne használjunk fehérítő kozmetikumokat.
Az otthon készült minták:
A spirálok és indák a csuklóra, bokára festhetők. A kézfejre és a lábra egyszerűbb mintákat rajzolhatunk, majd azokat ismételjük. Ha színesíteni szeretnénk a henna rajzokat akkor vízben oldódó festékekkel (ma már testfestékek is kaphatók) kiegészíthetjük a mintát.
Hozzászólás zárolva.