A testfestés rejtelmei
A Mehndi nyugaton a ’90-es évek elején terjedt el, természetesen a sztárok körében. Madonna a ’98-as turnéján mehndivel lépett fel. Ezután Naomi Cambellen és Gwem Stefanin is találkozhattunk ezzel a díszítéssel. A topmodell a lábait és a csuklóját díszítette hennával. A No Doubt frontembere, nemcsak a megszokott mintákat viselte, hanem még extravagánsabb modernebb szimbólumokkal is variálta.
A dekoltázsra virágrajzokat festhetünk szőlőindákkal. A derékra indaövvel is próbálkozhatunk, amit színessé tehetünk, ha a köldök alá egy színes bindit ragasztunk.
A vastagabb minták jól mutatnak a férfiakon is. A vállon például, a nap szimbólum, amelyet úgy készítünk, hogy a minta közepébe egy kört rajzolunk, és ebből lángnyelveket rajzolunk körbe. A kart rombusz mintákkal díszíthetjük, majd a minták alá és fölé vonalakat húzhatunk. Ez is inkább férfias motívum. A hennával való rajzolás nem könnyű ezért nem árt először rajzlapon gyakorolni, majd a szolidabb helyeken próbafestést végezni. Tanfolyamok is segíthetnek a művelet elsajátításában.
A nagyobb gyakorlást igénylő motívumok:
Hennákat készítethetünk is. Az árakat a minta nagysága szabja meg. A mű a gyakorlott szakember keze alatt gyorsan elkészül. Nyáron nagyon gyakori viselet. Sokan kedvelik nemtől és kortól függetlenül. A barna bőrön jól mutat egy szőlőinda a lábon, vagy a köldök percing körül megrajzolt motívum. A tenyérre is rajzoltathatunk. Ezen a nagyobb virág motívumok a mutatósabbak. A nyakra is festethetünk nyakékeket. Aki nem szereti a durva nagy mintákat az a lábujjára rajzoltathat, ez a nyári papucsokban jól érvényesül. A kéz ujjait is kiemelhetjük vékonyabb mintákkal, amelyek az ujjak oldalán futnak és körbeveszik a csuklót is. A virágokból még gyűrűk is készülhetnek.
Vona Adrienn
Hozzászólás zárolva.