A testi fejlődés szimbolikája
Nemcsak a gyerek befolyásolja az anyát, például olyasmihez csinál neki étvágyat, amit addig inkább elkerült, hanem az is nyilvánvaló, hogy ami iránt az anya előszeretettel viseltetik, az később megmutatkozik a gyermek hajlamaiban.
Bizonyos jelekből észre lehet venni, hogy valaki örül, vagy szenved attól, ha ilyen stádiumba kerül. Például nem tud relaxálni, nem tud félrevonulni, begubózni, s előbb-utóbb kimerül. Vigyázzunk arra, hogy mindenki a családon belül is önmaga lehessen, legyen saját titka, helye, ahol egyedül lehet. Ez életbe vágóan fontos, hogy legyen lehetősége visszamenni a regresszióba. Viszont ne engedjük eltorzulni, vagyis ne úgy legyen, hogy délutántól másnap reggelig ne legyen semmi dolga. Így az ember nem regenerálódik.
A regresszió csak egy átmeneti állapot, nem felejtkezhet benne az ember. Ebből ki kell születni, mert megrohad a magzatvíz (környezet). Nagy szüksége van az embernek arra. hogy legyen alkalma a regresszióra, ha újjá akar születni. Vegyük észre, ha valakinek ez hiányzik. Minden olyan helyzetben, amikor valaki nem lép tovább, nem mozdul, működésbe kell hozni a köldökzsinórt, amivel a külvilághoz kapcsolódik, hogy összeszedhesse magát.
A normálisan működő, harmonikusan élő embernél természetes dolog, hogy ilyen regressziós állapotba jusson. Bajnak, vagy betegségnek nevezzük, ha ez nem történik meg. A megpróbáltatások csak esélyek az újjászületésre, de azt már mindenki maga dönti el, hogy kihasználja-e a lehetőséget Például a depressziósnál nincs meg a köldökzsinór, nem kapja meg a tápláló, erőt adó táplálékot. Vagy az öngyilkos bekerült a magzati állapotba, újjá kellene születnie, de a halálba születik át – elvágja az élet köldökzsinórját.
A feltáró pszichoterápia gazdag ismeretanyagot szolgáltat erről a legelső életszakaszról. A fel nem dolgozott életválságok ugyanis számtalan tünetegyüttes alapját alkotják.
DR. HADAS KATALIN
Hozzászólás zárolva.