Facebook hozzászólás
121

A titán forradalmat hozott a fogászatban.Nevetni mersz!

Negyvenöt évvel ezelőtt, végezték az első sikeres fogbeültetést, elterjedtebb nevén implantációt. 1965-ben a svéd Per-Ingvar Branemark professzor ismerte fel, hogy a titánalapú fémeknek különös tulajdonsága van, képesek összenőni a csonttal. A felfedezés új korszakot nyitott az orvostudományban: 

Az évforduló alkalmából, június 25-én, New Yorkban szakmai konferenciát rendeznek, melyen hazánkat Dr. Czinkóczky Béla az elrontott és speciális implantációk szakértője, szájsebész képviseli. A rendezvényen összegésre kerülnek az elmúlt évek legfontosabb szakmai tapasztalatait, és bemutatják a legújabb kutatási eredményeket és eljárásokat.

Mint ismeretes, az implantációt, azaz a műgyökér beültetését 18 éves kor felett alkalmazzák fogpótlásra. A beültetett titán implantátum jelentősen csökkenti a foghúzást követő fogágysorvadást, lényegesen kevesebb problémával jár a hagyományos koronával szemben és jóval esztétikusabb megoldás: észre sem lehet venni az eltérést. Talán ezért terjedt el az eljárás rövid idő alatt világszerte.

„Az implantáció az elmúlt évtizedekben hatalmas fejlődésen ment keresztül: az orvosok munkáját számítógépek, speciális műszerek és anyagok segítik. „A művelet mára rutineljárás és szinte teljesen fájdalommentes. Legnagyobb előnye, hogy betartva a szájhigiéniás szabályokat, a beültetett foggyökér, és az erre épített fog akár egy életen át kitart” – hangsúlyozta Dr. Czinkóczky Béla szájsebész, az elrontott és speciális implantációk szakértője.

Az implantáció hazai helyzetéről elmondta: a módszer mára széles körben elterjedt a magyar fogorvosok között, egy megfizethető és reális alternatívája a fogpótlásnak. Hozzátette: azonban még mindig vannak akik nem alkalmazzák az eljárást, mert speciális szaktudást igényel.

Dr. Czinkóczky Béla az elrontott és speciális implantációk szakértője, szájsebész fogszakorvos, a Magyar Fogorvosok Implantológiai Társasága elnökségi tagja.
Több hazai implantológiai témájú szakkönyv társszerzője, a Magyar Fogorvos című szakmai folyóirat Implantológia rovatának szerkesztője. Rendszeresen jelennek meg publikációi és szakmai témájú fordításai. Hazai és külföldi kongresszusok, akkreditált továbbképzések és szakmai fórumok rendszeres előadója.
Részt vesz a magyar fogorvosok graduális és posztgraduális implantológiai képzésében, továbbképzésében, fogászati implantációs klinikai programokban, valamint a legújabb termékek és protokollok fejlesztésében, pre-klinikai tesztelésében és véleményezésében.
Fogorvosi diplomáját a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte 1993-ban, majd 1996-ban általános orvos diplomát szerezett. Fog- és szájbetegségek-, valamint dentoalveoláris sebész szakorvos.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!