A vonzó hímek tudják, hogy okosan kell szórni a „magvaikat „
A vonzó hímek kevesebb spermiumot bocsátanak ki párzáskor, hogy minél több nősténnyel legyen esélyük az utódnemzésre – állítja egy az ejakulációs stratégiák fejlődését vizsgáló tanulmány. A Londoni Egyetem (UCL) és az Oxfordi Egyetem kutatóinak eredményei azt mutatják, hogy – ellentmondásos módon – a vonzó hímekkel folytatott párzás kevésbé lehet termékeny, mint az átlagos hímekkel.
„A területen végzett további kutatások során meg kell vizsgálnunk a hasonlóan vonzó hímeket, amelyek különböző szintű forrásokat fordítanak a spermiumtermelésre, hogy kiderítsük, ez hogyan módosítja spermaszámukat és –minőségüket. A modellt a rövid távú spermakimerülés hatásaira is ki kell terjeszteni, ami közismerten befolyásolja az ejakulátum spermiumtartalmát, amikor a hímek egymás után többször, gyorsan párosodnak. Azt is meg szeretnénk vizsgálni, hogy a vonzó hímek alacsonyabb termékenysége miatt a nőstények kerülik-e a túl gyakran párosodó, vonzó hímeket, mivel ezek a hímek csökkentik megtermékenyülésük esélyét.”
„Kutatásunk emberekre és más főemlősökre vonatkozó alkalmazása egyelőre nem ismert. Az emberek vonzereje összetett, rengeteg tényező, köztük a kulturális preferenciák is befolyásolják. Az ejakulátum mennyiségét és a spermaminőséget azonban valószínűleg olyan hasonló erők alakítják, mint például a vonzerő és a szexuális partnerek száma, melyek a többi fajnál is fontosak.”
forrás: www.betegszoba.hu
Hozzászólás zárolva.