Facebook hozzászólás
221

Álláskeresői tendenciák 2010 tavaszán

Az álláskeresés mindig nagy kihívást jelent, de különösen most, amikor a gazdasági válság hatásai még erősen érezhetőek. Bár az ÁFSZ áprilisi jelentései szerint a munkanélküliek aránya csökkent, az állásportálokon a tavalyi évhez képest még mindig jóval kevesebb állásajánlat van, és a vállalatok folyamatosan jelentenek be újabb elbocsátásokat a szellemi szektorban is. Az arányok eltolódásával (kevés állásajánlat, sok álláskereső) a munkaadók egyre nagyobb teret kapnak a szelektálásra, ezért annak érdekében, hogy több esélyünk legyen állást találni, érdemes tisztában lennünk a jelenlegi munkaerő-piaci trendekkel, a kereslet változásaival és az álláskeresési lehetőségekkel.  

A 2010 tavaszi toborzási szezon tapasztalatai alapján a legjellemzőbb munkaerő-piaci trendek idén sem változtak, legalábbis a diplomás szektorban. A HVG március 25-26. között megrendezett, országos állásbörzéjén, ahol végzettség és tapasztalat alapján is széles volt a látogatói kínálat, a kiállítói oldalt pedig 89 hazai nagyvállalat, középvállalkozás és intézmény képviselte, a felmérések szerint idén is a gazdasági, pénzügyi, mérnöki, műszaki végzettségű álláskeresők voltak a legkelendőbbek. Ezen szakterületek képviselői iránt az első HVG Állásbörze óta állandó kereslet mutatkozik. A rendezvényen részt vevő cégek nyitott pozícióikra a végzettség szintje alapján zömében többéves tapasztalattal rendelkező pályakezdőket és/vagy gyakorlott, diplomás szakembereket kerestek.

Az ÁFSZ március – áprilisi jelentéseiből kiderül, hogy a bejelentett diplomás munkanélküliek száma folyamatosan emelkedik. Ez az állásbörzén is érzékelhető volt, ahol a látogatószám évről évre nő, és idén tavasszal már 9465 érdeklődő döntött úgy (ez a szám 2009 őszén 9092 fő volt), hogy személyesen próbál szerencsét a munkaadóknál.

Milyen felsőfokú végzettségű szakembereket kerestek a munkaadók az állásbörzén?
(több válasz is megjelölhető volt)
gazdasági/pénzügyi 77,97%
mérnöki/műszaki 64,41%
informatikai 59,32%
bölcsészettudományi 37,29%
természettudományi 23,73%
jogi/igazgatási 18,64%
egyéb 11,86%

Kik vállalják, hogy személyesen keresnek állást egy állásbörzén?
Napjainkban számtalan álláskeresési forma létezik, az internetes álláskeresési lehetőségek elterjedésével pedig már nincs szükség a személyes kapcsolatfelvételre sem a kereséshez. A visszajelzés nélkül hagyott állásjelentkezések, a hosszú várakozási idő és a válasznélküliség azonban arra ösztönözheti a munkavállalót, hogy más formában is megpróbáljon kapcsolatba kerülni a munkaadóval. Sok álláskereső azonban ugyanúgy fél a személyes kapcsolatfelvételtől, az első lépéstől, mint egy éles állásinterjútól. Az állásbörzék jó lehetőséget teremtenek arra, hogy egyszerre több potenciális munkaadóval kerüljünk személyes kapcsolatba, bemutathatjuk magunkat, és azonnal visszajelzést is kapjunk képességeinkről. A HVG Állásbörze látogatói összetételéből egyértelműen kiderül, hogy milyen típusú emberek azok, akik ezt a formáját választják az álláskeresésnek.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!