Facebook hozzászólás
292

Az egészség látszik!

Nem érek rá, nincs kedvem, fáradt vagyok! Hányszor áltatjuk ezzel magunkat és másokat, amikor arról lenne szó, hogy sportolni, mozogni kéne. Kifogások, amely mögött, ha nagyon őszinték vagyunk, legtöbbször a kényelem és a lustaság áll.

A menedzserek általában meglehetősen rosszul tűrik a monotóniát. Ezért a futás, az úszás gyakran túlságosan unalmas számukra. Persze ezt sem lehet általánosítani. Van, akinek a víz, a medence a teljes ellazulás, kikapcsolódás, a világtól való elvonulás lehetőségét adja meg. Az ő számára az úszás pihentető, felüdítő, tehát rendkívül hasznos. Aki azonban csak a „jön a fal, megy a fal” monotóniáját érzi, s alig várja, hogy befejezze a magára rótt hosszokat, az kerülje az uszodát.

Egy másik jó módszer, ha rájövünk, nem unalmas időeltöltés, hanem kitűnő gondolkodási lehetőség a monotónia. Futás és úszás közben van az embernek egy fél órája, órája arra, hogy csak saját gondolataival foglalkozzon, olyan mozgás mellett, mely megy rutinból is. Kitűnő alkalom arra, hogy átgondoljuk a napunkat, ellazuljunk, és ne csak az járjon a fejünkben, mikor van már vége. Azt a számláló úgyis jelzi.

A játékosabb vagy társas sportokat, mint a tenisz vagy a squash, nem csak azért kedvelik ilyen nagy számban, mert divatos, menő sportok, hanem mert a mozgás, a játék örömét adják, s ezenkívül – az amúgy eléggé szegényes – baráti kapcsolatok ápolására is alkalmasak. A legfontosabb tehát, hogy megtaláljuk azt a testgyakorlási formát, ami személyiségünkhöz, életmódunkhoz, testi adottságainkhoz a legmegfelelőbb.

Sokakat talán eltántoríthatnak a kezdeti nehézségek, ugyanis a számára szokatlan intenzív fizikai aktivitást testünk először stresszként éli meg, de ha kitartunk, fokozatosan hozzászokik, és hamarosan nagyobb terhelést is elbír. Közérzetünk javul, energiával töltődünk fel, jobban kezeljük a stresszhelyzeteket, növekszik a teljesítményünk. Nem fáradtabbak leszünk, hanem sokkal többet bírunk, a munkában is!

A helyesen adagolt terhelés nemcsak a mozgást végző izmokat erősíti, hanem javítja a tüdő és a szív működésének hatásfokát, a vérkeringést, s ezáltal az (sejt)anyagcserét is. Az oxigén és a tápanyagok hamarabb jutnak el a sejtekhez, míg a szén-dioxid, illetve a szövetekben elhasználódott anyagok gyorsabban kerülnek be a vérkeringésbe, s érik el a méregtelenítő szerveket. Ennek eredményeként növekszik az ellenálló képesség és az energiaszint is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!