Facebook hozzászólás
43

Az intimitás hiányának leggyakoribb okai

Egy pár intimitása az évek alatt hatalmas változásokon mehet át. Sokszor vagyunk fent, talán még többször lent, ez pedig azt hozza magával, hogy hol megkívánjuk egymást, hol nem vágyunk a másikra. Amikor már több mint egy éve nem közösültünk, vagy csak néha került rá sor, akkor ott már problémáról beszélhetünk. Számos oka van annak, ha valakik hirtelen nem tudnak kapcsolódni egymáshoz.

Ebben a cikkben eláruljuk, hogy milyen gondokat okozhat az intimitás hiánya. 

Szexmentes házasság

Összeomlott a házasságunk nemi élete? Már nem úgy tekintünk a másikra, ahogy korábban? Egyszerűen csak túl sok lett minden és lecsökkent a libidónk? Ez mind oka lehet annak, hogy valaki szexmentes házasságban éli az életét. Ilyenkor már a Szeresdmagad.hu-nál kapható erotikus társasjátékok sem jelentenek megoldást, hiszen el sem jutunk addig, hogy megkívánjuk a másikat. 

Az egyik fő ok az egészségügyi problémák megjelenése. Legyen ez fizikai vagy mentális betegség, az egészségünk nagymértékben befolyásolhatja a libidónkat és az intimitás iránti vágyunkat. Ezek az aggályok, valamint az esetleges “fogyatékosság” mind a két nemnél bezavarhat a fiziológiai folyamatokba.

A gyerekek és a libidó

Mielőtt belemennénk a libidó kérdésébe, fontos tudni, hogy nem mindenki ugyanúgy vágyik a szexre. A szexuális vágy hol nagyobb, hol kisebb, de előfordulhat, hogy egyáltalán nem akarunk kapcsolódni a másikhoz. Ez teljesen normális, hiszen főleg a hölgyek esetében ez nagyban függ a menstruációs ciklustól is. Amikor azonban a vágy nem esik egybe, akkor a párok egy idő után arra várnak, hogy mind a két fél hangulatba kerüljön. Ez azonban a való életben ritkán fordul elő.

A másik “probléma”, ami sokszor felmerül, az a gyermekáldás. Bár egyáltalán nincs szabályozva, a gyerek születését követő 4-6 hétig érdemes kerülni az együttlétet, hiszen ennyi időre van szüksége a kismamának ahhoz, hogy teljesen fel tudjon épülni. Ez az idő viszont nem olyan hosszú, hogy szexmentes kapcsolatról beszéljünk. A nők azonban nem mindig vannak felkészülve mentálisan és érzelmileg arra, hogy utána azonnal akcióba lendüljenek. A gyerekvállalás plusz stresszel jár, a test változik, a fáradtság és persze a hormonok befolyással vannak a libidóra.

A stressz és az erekció

Azt talán senkinek sem kell mondani, hogy a stressz milyen hatással van a kapcsolatra. A kortizol stresszhormon ugyanis nagy szerepet játszik a libidó csökkenésében. A fizikai okokon túl tehát pszichológiai változásokról is beszélhetünk, mint a fáradtság vagy éppen az idegesség. Ilyenkor senkinek sincs kedve és energiája a nemi életére gondolni.

A férfiak esetében ez erekció problémához vezethet, ami számos okból meg tudja nehezíteni a szexuális életet. Bár az erekciós zavar sokszor előfordul, sajnos sokaknál szorongást, önbizalom hiányt okozhat, emellett hatással lehet az önbecsülésre is. Amennyiben ilyen tüneteket tapasztalunk magunkon, esetleg a párunkon, nem árt minél előbb orvoshoz fordulni. Ő könnyen kiderítheti a mögöttes okokat.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!