Az sem jó, ha valakinek túl nagy, de hátrány, ha túl kicsi
Te az én szememben egy nagy nulla vagy! -Mondták már valaha önnek ezt a nem éppen szívderítő értékelést? Ha nem, akkor nagyon szerencsés ember! És talán a ritka „példányok” közé tartozik.
– Elsősorban magunknak bizonyítsunk, és ne másoknak akarjunk megfelelni. Mások szemében nem feltétlenül tűnik nagy eredménynek, ha lezárunk például egy kényes ügyet, vagy pótolunk egy elmaradt hiányosságot.
– Ne várjunk feltétlenül dicséretet és gratulációt olyan dolgok miatt, amelyek mások számára evidensek. A magunk lelkiismeretét nyugtassuk meg elsősorban.
– Vegyük fel a fonalat, fogjunk hozzá összebonyolódott ügyeink kibogozásához. Már maga az akció elindítása is erőtöbblethez, nyugalomhoz és egyensúlyhoz juttat bennünket.
– Minden társaságba és emberi kapcsolatba azzal a meggyőződéssel lépjünk be, hogy senki se kevesebb vagy több nálunk.
– Legyünk elég bátrak és kitartóak, semmiképp se hőköljünk vissza, ha a feladatot félelmetes arányúnak tartjuk. Ha véghez visszük, sikeres vizsgát tettünk önmagunk előtt, és újabb varázslatos erőt nyerünk a továbbiakhoz.
– Puszta külsőségek miatt sose vessünk meg, és ne értékeljünk túl másokat.(bennünket se fognak így értékelni).
– Ha olyan emberrel találjuk magunkat szembe, akitől eddig féltünk és hatalma miatt tartottunk, vegyük elő egyik legnagyobb fegyverünket: a humort. A nevetés ugyanis forradalom, a lázadás egyik formája. Enyhíti a félszegségünket, mert akin, és akivel nevetünk, attól többé nem félünk. Egy szintre kerülünk vele, és többé nem érzünk zavart a jelenlétében.
Ha a fentieket kipróbáljuk, nem "szerencsétlenkedünk" tovább és "nyusziságunkat" is legyűrjük.
Legyünk tehát biztosak abban, hogy milyen képességekkel rendelkezünk, s melyek azok a tevékenységek, amelyekben a legjobbat alkothatjuk.
Mutassuk meg azt, amiben utánozhatatlanok és értékesek vagyunk. Sose legyünk kishitűek…
Hozzászólás zárolva.