Facebook hozzászólás
533

Belebolondulhat a kutya a láncon tartásba

A kutyák folyamatos láncon tartása bizony tartósan megváltoztathatja az állat pszichikai állapotát, s ezáltal viselkedését, természetesen nem a jó irányba.

Balma szerencsére már jó helyen van

A kutyák, akiket szokás az ember legjobb barátjának, társállatnak is nevezni, számára szükség van a fizikai és lelki károsodás megelőzése érdekében rendszeres sétára, fizikai és szellemi mozgásra (játékra, sportra) – mondta el Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője.

A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet (a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szól) egyértelműen kimondja a minimumokat, bár az is csak egy szerény alap a felelős tartást illetően. A törvény szerint tilos

•ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen tartani
•ebet huzamosabb ideig 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve tartani
•patás állatot és ebet állandó jelleggel kikötve tartani

Ebek csoportos tartása esetén pedig egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani.

Az idegbeteggé váló kutya gyakran félelemből támad, harap. Gyakran maradandó idegkárosodást szenvednek a sétára sosem vitt, láncon és ingerszegény környezetben tartott kutyák… Az ilyen kutyák félelemből gyakran támadhatnak és sérülést okozhatnak.

Szomorú példa erre a Balma névre keresztelt kóbor kutya, amely láncait elszakítva került az utcára. Egy hosszú láncot maga után húzva kóborolt Szegeden, egy magánházas környéken. A szerencsétlen (azonosító chip nélküli) ebtől a környék lakói féltek, mert a kutya mindenkire morgott. Az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembere az ebet pártfogásba vette.

A www.ebangyal.hu oldalon az utcáról összeszedett állatok fotós adatbázisa érhető el.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!